Web na WordPressu snadno a jednoduše s pomocí „App Store“ od PageLines

Přibližně před rokem na konferenci BlogWorld Expo v Las Vegas společnost PageLines představila svoji platformu pro snadné stvoření internetového portálu. Postačilo pouze přetáhnout požadované prvky na vhodné umístění a rázem vznikl web přesně dle přání samotných uživatelů. Jejich produkt kromě konceptu drag and drop obsahoval i několik užitečných funkcí vhodných právě pro CMS (systém pro správu obsahu). Šlo například o průvodce s bohatými možnostmi konfigurace, který dokázal velmi rychle přivést na světlo světa nový design. Nepřekvapí proto, že počítadlo stažení této platformy již přesáhlo úctyhodné číslo – 400 000. Navíc se na WordPress.org jedná o jednu z populárních šablon vzhledu.

Široká škála pluginů

Vraťme se zpátky do současnosti. Na aktuálním BlogWorld Expo došlo k oznámení o dokončení práce na nové verzi 2.0, která bude uvolněna 8. prosince. Nejdůležitější novinku představuje pravděpodobně tzv. The PageLines Store. Vývojáři, grafici i lidé, kteří si přejí vytvořit skvělý web bez nutnosti zasahovat do zdrojového kódu, určitě zmíněnou funkcionalitu ocení. Na jediném místě totiž naleznou nejrůznější témata a pluginy s jednoduchým použitím. Opět se zde totiž uplatní koncept táhni a pusť. Komunita soustředěná kolem produktu od PageLines se aktivně postará o postupný rozvoj dostupných doplňků. Dle oficiálního vyjádření bude rozmanitost natolik velká, že základní stránku běžící na WordPressu snadno proměníte na fórum či menší eshop.

Spokojenost na obou stranách

Vývojáři získají z každého prodaného pluginu sedmdesáti procentní podíl z ceny. Lze proto očekávat, že nabídka dozajista pokryje nejčastější přání webmasterů. Ti tak ušetří čas strávený programováním vlastní potřebné funkce a místo toho použijí již hotové řešení.

Cena

Novou platformu zakoupíte na stránkách PageLines za 197 dolarů. Pokud zatoužíte po vývojářské verzi spolupracující s Mediawiki a Vanilla forum připravte si 397 $.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.