Uni-Form – nádherné formuláře bez práce

Během tvorby prakticky libovolné webové stránky musíte vždy počítat s možností interakce uživatelů. Ať už jde o jednoduché hodnocení článků, komentáře či vkládání nejrůznějších údajů. Právě proto se klade velký důraz na jednotlivé formulářové prvky. Ty totiž musí být nejen zabezpečeny proti případnému zneužití (SQL injection apod). Nejen sobě, ale i návštěvníkům webu život značně usnadníte, když zadané informace před odesláním na server zkontrolujete na straně klienta. Známá poučka, že někteří lidé jsou schopni do textboxu označeného jako věk napsat „patnáct“ platí i v současnosti. Chce se vám však programovat vlastní funkci pro ověření dat? Pokud ne a preferujete již hotová řešení, rozhodně dejte šanci projektu Uni-Form.

Okamžitá kontrola

Zakomponování do zdrojového kódu je velmi jednoduché. V hlavičce stačí jen přilinkovat vybrané CSS soubory a případně i potřebnou javascriptovou knihovnu. Podle přehledně zpracovaných ukázek snadno pochopíte, jak vytvořit jednotlivé součásti vašeho formuláře. Pokud například potřebujete ověřit, zda došlo k zadání čísla v rozmezí 10 – 50, jednoduše rozšíříte tag input o tuto vlastnost: class=“textInput required validateInteger validateMin val-10 validateMax val-50″. V případě chybného zadání se sama vypíše odpovídající hláška, která uživatele navede k opravě.

Velmi pěkný vzhled

Určitě uznáte, že běžného návštěvníka webu vždy zaujme grafické zpracování. Právě proto máte na výběr hned z několika barevných stylů, které jednoduše aktivujete příslušným souborem s kaskádovými styly. Celkově design působí velmi elegantně a vzdušně a rozhodně najde své místo na internetovém portálu prakticky libovolného zaměření.

Vlastní názor

Uni-Form mě zaujal především z důvodu atraktivního vzhledu. Nechtěl jsem totiž vytvářet celý formulář od základu, a proto jsem hledal vhodnou šablonu. Jakmile jsem navíc zjistil, že mohu nenáročně kontrolovat zadávané informace, rozhodl jsem se pro reálné využití. Chcete-li i vy objevit kouzlo Uni-Formu, rozhodně navštivte sprawsm.com/uni-form

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.