Zkušenosti s programem Filezilla

Mnoho z vás, kdo se pohybuje ve světě intrnetu, jste již jistě slyšleli o open source FTP klientu Filezilla. Já sám ho již používám od mých webmasterských začátků. Vyhovuje mi zejména kvůli snadnému ovládání a naprosto intuitivnímu používání, které mě při tvorbě, úpravě a správě webů nikterak nezdržuje. 

Výhodu tohoto volně šiřitelného programu spatřuji zejména v uživatelsky příjemném prostředí a dostupných verzích jak pro systémy Windows tak i Linux. Oproti mnohým jiným FTP klientům ve stejně vysoké kvalitě je Filezilla přeložena i do češtiny a to velmi kvalitně.

Filezila není určena jen profesionálům v oboru IT, ale poradí si s ní i naprostí začátečníci. Zejména díky naprosto intuitivnímu ovládání a implementovanému průvodci nastavením sítě. Pokud byste přeci jen potřebovali s něčím poradit, můžete se zkusit obrátit na neoficiální podporu programu Filezilla na adrese www.filezilla.cz, na tomto místě také najdete nejnovější verze Filezilla klient i Filezilla server.

Znalci ocení podporu všech významných protokolů jako FTP, FTP přes SSL / TLS (FTPS) nebo SSH File Transfer Protocol (SFTP). Program Filezilla je schopen spolupracovat se servery jak na IPv4 tak nově i IPv6. Pokud potřebujete na FTP nahrát jakýkoliv větší soubor, mnoho klientů s tím má problém. Filezilla vám povolí soubory až do velikosti 4GB. Ovšem jestli to bude skutečně možné právě na vaše FTP je velmi závislé na nastavení konkrétního serveru.

Já oceňuji také možnost připojení na více FTP najednou. Vzhledem k tomu, že spravuji přes 25 vlastních webů, velmi mi to urychluje práci. Pokud Filezillu dosud nepoužíváte, doporučuji vám ji vyzkoušet. Po chvíli se již ke svému starému klientu nebudete chtít vrátit.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.