Ochraňte svůj počítač před viry – zdarma

Pokud každý den pracujete na počítači a procházíte mnoho stránek, může se vám lehce stát, že narazíte na nakaženou stránku. Ta se vám do počítače pokusí dostat nějakou havěť, která může pozměnit jeho chod či získávat důvěrné informace. Aby neměl šanci takto váš počítač napadnout, měli byste mít insatlován nějaký antivirový program. Určitě znáte NOD32 nebo další antiviry, ale mnoho z nich je i pro běžné soukromé používání nutné zaplatit. Existují ovšem i špičkové antivirové programy, které je možné stáhnout zdarma a ochrání vás před jakýmkoliv softwarovým nebezpečím.

Já jsem například již několik let věrný antivirovému programu Avast, který můžu využívat bez jakéhokoliv placení. Zpoplatněny jsou pouze nějaké verze se speciálními službami a verze používané na firemních počítačích. Virová databáze se každý den aktualizuje a za celou dobu používání jsem neměl vůbec žádný problém se škodlivými programy, které by se mi dostaly skrz tento štít do počítače. Rozhodně bych vám ho tedy mohl doporučit. Stačí zadat do vyhledávače „avast antivirus ke stažení zdarma“ a dostanete se na stránku, kde je možné bezplatně stáhnout instalační soubory k tomuto antiviru.

Pokud by vám nějakým způsobem tento program nevyhovoval, nabízejí se samozřejmě i nějaké další možnosti. Na webu Mujsoubor.cz jsou k dispozici i další známé antivirové programy zdarma. Freeware je například Ad-Aware Free Internet Security, který obsahuje ochranu proti virům i spywaru. Mezi programy ke stažení najdete i další méně známé ale kvalitní antiviry k používání zdrama. Další nabízené programy jsou zde v testovacích verzích, na kterých poznáte funkčnost jednotlivých virových ochran a v případě spokojenosti si lehce můžete pořídit plné verze.

 

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.