MusicJet od Seznamu je tu!

O službě MusicJet jsem se dozvěděl již dříve, už ani přesně nevím kde. Dozvěděl jsem se, že jde o projekt Seznam.cz ve spolupráci se společností MusicJet s.r.o. a mělo by se jednat o jednoduchý přehrávač hudby a zároveň i hudební obchod. Ovšem nejedná se pouze o obchod s hudbou, třeba jako iTunes na applestore a spousty dalších. Je totiž přístupný pro uživatele, kteří nechtějí nic platit – s tím rozdílem, že za hudbu zadarmo zaplatí reklamy, ať už formou bannerů, zvuku nebo jinou formou. Tím se zásadně liší MusitJet STARTER od MusicJet NAPLNO.

Vyzkoušet tento projekt, resp. nainstalovat jejich program jsem se rozhodl ve chvíli, kdy jsem viděl link na Novikách a řekl si: „Proč to teda nezkusit?“. Před samotným stažením instalačního souboru bylo však nutné přihlásit se jako na seznam, a poté ještě napsat své telefonní číslo a ověřit se heslem z SMS do něj poslaným. Ale ani to mě neodradilo. Soubor jsem stáhnul, necelý 1 MB.

Po stažení jsem tedy spustil instalaci. Je třeba občas něco potvrdit a povolit, ale jinak klasická instalace. Jen pokud ještě nemáte nainstalovaný Microsoft .NET Framework 4.0, instalace jej vyžaduje. Ale umí si jej stáhnout sama, je třeba ale počítat s tím, že bude instalace trvat trochu déle.

Po úspěšné instalaci můžete spustit program MusicJet. V něm se přihlásíte stejně jako na Seznamácký účet/email, včetně stejného hesla. Dokonce zde máte i příklad novak@seznam.cz, kdybyste náhodou věděli. Po úspěšném přihlášení se program spustí. Nevím proč, ale rozhraní mi trochu připomíná Windows Media Player.

MusicJet printscreen

MusicJet úvodní obrazovka

Asi první věcí, kterou je dobré udělat, je navolit si hudební žánry, které byste si přáli poslouchat. Pomocí tohoto programu si můžete velmi jednoduše pouštět písničky, například jedním kliknutím můžete přejít na Doporučené nebo Nejhranější, kde si hned můžete písničky pustit. Dále také můžete vytvářet vlastní playlisty oblíbených skladeb nebo poslouchat internetová rádia. V menu si můžete rovnou najet na rádio Evropa 2. Nechápu proč, ale když jsem zadal oblíběné žánry, tak z doporučených skladeb nezmizely ty, které mému žánru neodpovídají. Nevím jak Vy, ale já bych to tak očekával.

MusicJet nastavení

MusicJet nastavení

Jelikož sice mám rád muziku, ale většinou jí ani moc neposlouchám: Při práci nebo odpočinku na počítači mě spíše ruší, jindy na to nemám čas a v klasických rádiích příliš moc mluví než hrají – a když hrají, tak v půlce případů žánr, který moc nemusím. Ale je to věc názoru. Spíš bych tím omluvil to, že zde svou recenzi ukončím a doporučím program, abyste jej vyzkoušeli i Vy. Máte-li rádi hudbu, rozhodně je o co stát.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.