Jak usnadnit očím práci s počítačem

Milý ajťáci, dneska pro vás mám podle mého opravdu zajímavou a hlavně potřebnou věc. Určitě to zná každý z vás, unavené oči jsou prostě problém práce s PC. Poradím vám, jak ulevit očím práci s počítačem. Nebude se přitom jednat o nějakou chemii, ale o zcela primitivní věc, kterou je bez pochyby cvičení. Ano, zlepšit zrak se můžete pomocí jednoduchého a pravidelného cvičení.

Jestli nevěříte, zkuste si schválně následující věci.

 Zkuste se snažit častěji u počítače mrkat, nebo aspoň jednou za chvíli na pár vteřin zavřít oči. Obecně při koukání do počítače mrkáte o polovinu méně než normálně. To zapříčiní menší vlhkost očí a posléze to vyvolá nepříjemné pálení očí.

Při koukání na monitor sleduje pořád pouze malé věci a  ještě k tomu na kterakou vzdálenost. To je velice namáhavé a vaše oči to unavuje. Vyzkoušejte, každých deset minut, se na chviličku zahledět někam do dáli, nejlépe z okna a uvidíte, že hned to bude lepší

Pohrajte si lépe s nastavením obrazu na svém PC. Pokuste se trochu srovnat kontrast s okolím. Ideální je sedět cca padesát centimetrů od obrazovky, ale  musíte si nastavit velikost obrazu tak, aby jste bez sebemenších problémů přečetli i malé písmenka.

Využijte každou volnou chvíli, kdy sedíte u počítače, ale zrovna nemusíte koukat do monitoru. Rozhlížejte se třeba kolem sebe, nebo se běžte kouknout z okna.

Snažte se pracovat při co nejvíc denního světla, nebo aspoň využívejte umělé tlumené světlo.

Těchto pár věcí by vám mohlo pro začátek pomoc ulevit Vašim očím aspoň z části a zbavit se tak nepříjemnému pálení.

Jestli Vás tady něco z toho zaujalo, tak bych vám doporučil, zakoupit poměrně novou publikaci s názvem „Program pro lepší zrak“. Jedná se o knihu, ve které jsou podrobně popsány různé cviky a možnosti, jak procvičit svůj zrak a ulevit tak svým očím. V knize je vše dobře popsáno a to včetně ilustrací. Možná vás mile překvapí, jak jsou cviky jednoduché a logické.

Když budete pravidelně každý den pár minut cvičit, nejen že vás přestanou pálit oči, ale váš zrak se tím může lepšit a vaše dioptrie ubývat. Cvičením můžete také účinně předejít jakémukoliv zhoršení zraku.

Nejedná se tu o žádné šarlatánství, ale o klasické a účinné cvičení, které jak tak jednoduché, ale přitom opravdu funguje.

O David

Jmenuji se Davídek a budu vám tu psát článek a tom, co by se vám mohlo hodit v životě :-)