Tip, jak rychle zjistit, zda daná hra poběží na vašem PC

Pokud nejste majitelem počítače, v němž se nachází naprosto nejnovější hardwarové novinky, lze se dostat do situace, kdy začnete pochybovat nad koupí určité hry. Má smysl investovat finanční prostředky to titulu, který na vaší sestavě ani nemusí plynule běžet? Nezbývá proto než si vyhledat minimální systémové požadavky a porovnat je s aktuálním výkonem počítače. I když tyto informace získáte, stále vás může obcházet stín pochybností. A to obzvláště v případě, že nejste se světem IT příliš dobře seznámeni a uvedené údaje vám mnoho neříkají. I zkušenější uživatelé však dozajista ocení nástroj, který dokáže přehledně vypsat požadavky vybrané hry bez zbytečného zdlouhavého pátrání na internetu. A co teprve, kdyby bylo možno okamžitě porovnat záznamy s hardwarem uživatele a následně zobrazit výsledný verdikt? Právě toto dokáže úžasný portál nacházející se na adrese www.systemrequirementslab.com. Celý princip až překvapí svoji jednoduchostí. Nejprve určíte v obsáhlém seznamu název hry, která vás zajímá nebo využijete služeb inteligentního vyhledávacího nástroje. Po krátké analýze vás web seznámí s výsledkem. Kladné stanovisko dozajista potěší, v opačném případě se alespoň přesně dozvíte, v čem počítač zaostává.

K prvotnímu sběru hardwarových informací potřebuje web pomoci. Vyžádá si proto instalaci malé softwarové komponenty. Tu však může pochopitelně uživatel kdykoliv odnistalovat. Jestliže ji však ve svém operačním systému ponechá, získá tak výhodu pro budoucí využití. Po zvolení hry a jediném kliknutí totiž prakticky okamžitě zjistí hardwarovou náročnost titulu.

Pravidelně aktualizovaná databáze

Autoři neusnuli na vavřínech a stále rozšiřují tu nejdůležitější součást celého systému – seznam podporovaných titulů. S největší pravděpodobností zde proto skutečně naleznete naprostou většinu her, které vás více či méně lákají.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.