Steam a jeho vánoční výprodej

Stalo se to již nepsaným pravidlem, že během vánočních svátků Steam prodává mnoho titulů za lákavé ceny. Letošní rok se nese ve stejném duchu. Zákazníci kupují jak samotné hry, tak i balíčky sestavené z počinů jednotlivých vydavatelů. Nálepka v podobě vysoké slevy pak představuje hlavní důvod pro pořízení. Jestliže i vy chcete ušetřit, navštěvujte pravidelně do 1. ledna stránku store.steampowered.com. Každých 24 hodin zde totiž narazíte na novou nabídku. Pakliže však některý den zapomenete položky ve výprodeji zkontrolovat, nemusíte zoufat. Den po skončení celé akce (2. ledna 2012) totiž Steam s největší pravděpodobností sníží cenu u titulů, které se projevily jako nejoblíbenější. Možná se dokonce setkáme s kompletním shrnutím celé vánoční nabídky. Jedná se proto o skvělou příležitost pro všechny osoby, kterým určitá hra unikla. Často na tuto poslední chvíli nakupují i lidé, kteří změnili svůj názor a rozhodli se nakonec pro vyzkoušení daného titulu.

Soutěž o všechny položky na Steamu

Neodmyslitelnou součást letošního atraktivního výprodeje představuje i soutěž. Úkolem je přitom zpravidla získat achievement v určité hře. Za splnění každé výzvy získáte odměnu. Může se jednat o slevový kupón, vybranou položku ze Steamu či uhlí (coal). I když ve vás může cena v podobě černé horniny vzbuzovat spíše smutek, jedná se o nesprávný pocit. Sedm kousků uhlí lze totiž vyměnit za náhodný dárek. Druhého ledna navíc proběhne závěrečné slosování, přičemž absolutní vítěz získá kompletní obsah Steamu. Ostatní šťastlivci se musí „spokojit“ s položkami ze svého wishlistu či celým herním portfoliem od Valve. Jako v každé správné loterii, i zde musíte nejprve získat potřebné vstupní lístky. Ty právě symbolizuje uhlí – čím více ho na svém účtu máte, tím se pravděpodobnost přiklání na vaši stranu.

Získané dárky či uhlí lze navíc vyměňovat s dalšími uživateli Steamu. Hráčům se soutěž skutečně zalíbila, protože na YouTube již například vznikají videotutoriály, které vám pomohou obdržet potřebný achievement v co nejkratší době.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.