Slender: Zahrajte si opravdový horor

Titul, který by rozhodně neměl ujít pozornosti osob milujících strach. Přesně tak lze stručně charakterizovat zajímavou hru Slender, jenž si bere za cíl jediné – co nejvíce vystrašit a znejistit hlavního aktéra, tedy člověka před obrazovkou. Protože ji lze zadarmo stáhnout, stále se úspěšně rozrůstá počet hráčů. Za vyzkoušení zajímavého konceptu nic nedáte, přičemž si s téměř naprostou jistotou odnesete nezapomenutelný zážitek.

Jednoduchý úkol, který ne vždy dokončíte

Po zvolení příslušné položky v hlavním menu se začínáte seznamovat s okolím – pustým lesem, jehož atmosféru obohacuje příkrov tmy. Naštěstí však v ruce držíte malou baterku. Paprsek však vždy osvětlí pouze poměrně malou část prostředí. Bezprostředně se rovněž dozvídáte podmínku k úspěšnému zakončení hry. I když nalezení pouhých osmi stránek může znít banálně, rozhodně tomu tak není. Potíže nečiní samotné pátrání, ale spíše okolnosti vyplouvající postupně na povrch.

Aby Slender prokázal své schopnosti, doporučuji titul pustit po setmění. Rozhodně dále neuděláte chybu, když si nasadíte sluchátka. Záměrně nyní nechci popisovat prostředky, jenž hra používá k navození atmosféry a případnému vylekání hráče. Jestliže se po nich začnete pídit, celkový dojem pravděpodobně nebude takový, jako v případě prvního spuštění.

Přicházím však s radou. Jakmile spatříte cokoliv nadpřirozeného, okamžitě utíkejte pryč (Levý Shift). Často se objevuje nutkání zkontrolovat, zda-li vás něco nebo někdo nesleduje. Kladné zjištění však okamžitě spouští lavinu pesimistických myšlenek. S počtem nalezených stránek se stupňuje i napětí a pravděpodobnost výskytu situací známých z hororových filmů.

Informace o hře nabízí portál slendergame.com, nejedná se však o oficiální stránku. Tu naleznete na parsecproductions.net/slender. Možnost okamžitého stažení pro Windows a Mac se ovšem nachází na obou z nich.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.