Recenze hry Angry Birds Space pro PC

Pakliže neznáte pojem Angry Birds, unikla vám obzvláště populární hra pro mobilní telefony s operačním systémem. Sestřelování nepřátel s pomocí ptáků disponujícími rozdílnými schopnostmi se však stalo natolik oblíbenou činností, že vlastního klonu se dočkal například i Facebook či počítač využívající Windows. Právě na poslední jmenované platformě jsem vyzkoušel novou verzi hry, která jak již indikuje samotný název, přináší vesmírné prostředí.

Gravitace a oběžná dráha jako váš pomocník

Když jsem v minulosti na PC vyzkoušel původní Angry Birds, nijak obzvláště mě tento titul nezaujal. Jednalo se pochopitelně o chytlavý koncept, osobně jsem však neviděl důvod, proč u hry trávit svůj čas. Možná právě proto jsem aktuální demo instaloval s určitou skepsí. Po obeznámení s triviálním příběhem, který vypráví jednoduchý komiks postrádající slova, dostáváte za úkol vystřelovat z obrovského praku různorodé opeřence. Svěží vylepšení však představují objekty disponující vlastní gravitací. Tu lze chytře využít, stačí jen provést správný odpal. Do karet vám v tomto případě značně nahrává inteligentní ukazatel dráhy letu, který rozhodnutí o volbě úhlu a síly značně usnadňuje. Jestliže letící pták mine svůj cíl, opakovaně již stejnou chybu neuděláte. Během míření se totiž zobrazí předchozí dráha. O skutečnou zábavu se postarají prosté fyzikální principy. Návykové se například stává sestřelování zelených nepřátelských kreatur vznášejících se na orbitě. Stačí mírné vychýlení a planeta si vašeho protivníka stáhne k sobě s devastujícími účinky. Obdobnou službu vykoná i libovolný předmět padající z orbitu, který pozemní protivníky smete z povrchu.

Zhodnocení

Zakomponování gravitace se dle mého názoru povedlo na výbornou. Potěší i mizivé hardwarové nároky a s tím spojená podpora netbooků. Navíc plnou verzi získáte již za pouhých 5.95 eur. Vlastníte-li telefon s iOS či systémem Android, zahrajete si pochopitelně i na mobilních zařízeních.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.