Hra Space Pirates and Zombies je esencí výborné zábavy

Výborné dílo pocházející z dílny MinMax games vyšlo teprve nedávno. Za poměrně krátkou dobu se však podařilo vybudovat bohatou fanouškovskou základnu, která oceňuje především inovativní nápady a skvělou hratelnost. Pojďme se nyní podívat, proč tomu tak je.

Ovládněte celý vesmír

Space Pirates and Zombies (SPAZ) začíná představením vaší mateřské lodě. Ta obsahuje několik hangárů, které se stanou domovem pro vámi vyrobená plavidla. Zvolit lze přitom třídu trupu, zbraňové vybavení, ale i typ generátoru. V úvahu ovšem dále musíte vzít energetické štíty, které vás budou chránit. Všechny zmíněné součásti však musíte nejprve draze zakoupit nebo vybojovat v nejrůznějších potyčkách. Ve vesmíru v tomto případě z počátku působí dvě hlavní frakce, které se vzájemně nenávidí. Přidáte-li se k jedné, okamžitě klesne vaše popularita u druhé. A nepřátelé s vámi pochopitelně nebudou chtít obchodovat a jakmile se objevíte v jimi ovládaném sektoru, udělají vše proto, aby vaše flotila byla zničena. Pokud však budete disponovat dostatečně moderní technologií a silnými zbraněmi, můžete celou situaci obránit proti agresorům. Jakmile dobudete jejich stanici, která bývá velmi ostře hlídána, získáte dostatek prostředků a materiálů k upgradování vašich lodí a případné stavbě dalších.

A kde jsou ty zombie?

S bytůstkami milujícími čerstvé maso se setkáte v průběhu zajímavého příběhu, který vás nenásilnou formou nutí cestovat z místa na místo. S přibývající vzdáleností od startovacího okraje vesmíru však přibývá na tuhosti nepřátel. Právě proto musíte plnit i vedlejší mise, protože za ně získáváte tolik potřebné zkušenosti a vylepšujete své statistiky.

Na Steamu jen za 13,99€

Již po několika hodinách hraní dobře poznáte, jakou práci autoři na Space Pirates and Zombies odvedli. Grafická stránka nijak nepokulhává a doplňuje hlavní myšlenku skvěle skloubené zábavy. Ostatně, výborně to popsal jeden hráč, který na fóru prohlásil: „Nevím čím to je, ale místo Deus Ex: Human Revolution hraji raději SPAZ.“ Rozhodně i vy proto minimálně demo vyzkoušejte. Plnou verzi lze pohodlně zakoupit přes distribuční systém Steam za již zmíněnou cenu.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.