Blizzard: Diablo 3 vydáme počátkem roku 2012

Skvělá informace pro všechny hráče, kteří se na další hru od populární vývojářské společnosti těší jako malé dítě na Vánoce. Ředitel firmy Mike Morhaime uvedl, že Diablo 3 je již téměř hotové a následující rok bude pro Blizzard velmi nabitý. V současné době probíhá fáze betatestu a hodnocení hráčů se používá k vyladění titulu k naprosté dokonalosti. Svoji precizností se ostatně stal tento vydavatel charakteristický. Původně se hra měla objevit v obchodech již tento rok, ovšem teď víme, že nás čeká odklad. Vývojáři se nyní zaměřují na první čtvrtletí 2012. Podle slov vedení využije Blizzard čas získaný navíc k překonání vlastních přísných požadavků na kvalitu výsledného produktu a naplnění očekávání ze strany hráčů. Rozhodně se proto vyplatí počkat.

Beta dokazuje chytlavou hratelnost

Šťastlivci, kteří získali pozvánku v první vlně veřejnost informovali o vlastních dojmech ze hry. Podle mnoha nadšených článků a příspěvků na fórech bylo možno ihned usoudit, jak si Diablo 3 u hráčů vede. Potvrdilo se například, že konceptu nijak neuškodilo převedení do 3D. Ve své podstatě totiž máte možnost si bojiště pouze příbližit či oddálit. Zapomenout můžete na divoké kreace s kamerou, díky čemuž budete mít vždy přehled nad celou situací. Titul tak vzdáleně v tomto bodě připomíná své předchozí bratříčky.

Aukční dům s reálnou měnou

K dosud neotestovanému kroku se Blizzard rozhodl poté, co zjistil, že spousta hráčů po unikátních předmětech natolik touží, že za ně klidně zaplatí. Jako příklad můžeme jmenovat World of Warcraft. Problémem však je, že se jedná o nedovolenou činnost, která může vést i k zablokování účtu. Diablo 3 však přichází s oficiálním místem pro obchodování. Za patřičnou sumu se proto vaše postava může vybavit čímkoliv, co bude v nabídce. Firma si přitom za provedení každé transakce bude účtovat poplatek. Z pohledu předpokládaného zvýšení zisku představují aukce skvělou volbu. Jaký názor k této novince zaujmou hráči, však teprve uvidíme.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.