Zvolit pro slovenský projekt český nebo slovenský webhosting?

Nad tímto problémem jsem se nedávno pozastavil, když jeden z mých zakoupených webů měl i slovenskou lokalizaci. Ze svých dosavadních zkušeností jsem věděl, že rozdíl v odezvě není tak obrovský, aby při běhu webu na českém serveru měli Slováci nějaký větší problém. Ovšem proč neumístit slovenskou verzi webu na slovenský webhosting, když by mě to mělo vyjít podstatně levněji než na současném českém webhostingu? V dnešním článku bych se rád zmínil o firmě, ke které mám v plánu slovenskou doménu a webový projekt umístit. Rád bych také znal vaše názory, zda s ní máte zkušenosti či nikoliv.

Na doporučení známého jsem se dostal k webhostingu yegon.sk. Podle dostupných informací se jedná o zaběhnutou firmu pohybující se v oblasti hostingu již mnoho let. Aktuálně klientům nabízí možnost registrace domén a k nim i náležející další služby. Úplným základem je tedy klasický webhosting s velmi nízkou cenou hodící se pro běžné projekty. Samozřejmě, že je možné objednat i výkonnější variantu s větší diskovou kapacitou. Ovšem mě by ze začátku první varianta mohla naprosto stačit.

Kdo by potřeboval mít nad svým webem a serverem větší kontrolu, to znamená, že by si chtěl spravovat zabezpečení webu a podobně, mohl by využít serverhosting. To je poněkud dražší varianta a využijí ji především vlastníci velkých projektů, kteří potřebují velké místo na discích.

V případě, že bych rozjel více projektů ve slovenském jazyce, určitě bych si vybral virtuální server, který je možné objednat již od 7 eur, tedy za pouhých 170 korun. Za tuto částku v Čechách nenajdete snad ani žádný rozumný běžný webhosting. Samozřejmě, že pokud potřebujete výkonnější stroj, za každou nadstandardní položku si připlatíte, ale stejně se jedná o velmi nízké částky. Jak jsem se tedy již ptal v úvodu, máte s touto společností někdo nějaké zkušenosti? Pokud ano, napište nám do diskuze.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.