Na jakém webhostingu provozovat svůj web?

Vzhledem k tomu, že vlastním přes dvacet pět menších i větších internetových projektů a další stále dodělávám nebo nakupuji, velmi často hledám vhodné webhostingy. Jde mi především o přiměřenou cenu, vysokou spolehlivost a dobrou technickou podporu, která je schopna rychle reagovat při jakýchkoliv problémech. V dnešním článku vám představím společnost, u které mám pět webů a všechna tato kritéria samozřejmě splňuje. Navíc se jedná o firmu s dlouhodobou historií, které je možné věřit.

Budeme se bavit o společnosti Active 24. Webhosting nabízejí pro všechny typy webů a klientů. Představím vám jejich čtyři základní typy, které nabízejí. Navíc je možné sestavit si webhosting přímo na míru, ale tuto možnost dnes rozebírat nebudu. Zaměřím se na balíčky webhostingu s názvy Basic, Komplet, Home a Business. Každý z nich se liší zejména ve velikosti, kterou může webhosting zabírat na disku. Balíčky Home a Business  navíc nabízejí možnost propojení s více doménami. K tomu se vztahuje i možnost vytvoření většího počtu FTP účtů. Stejné je to i s počtem samostatných databází.

Kromě poskytnutí webhostingu za vás může Active 24 zaregistrovat doménu, kterou si objednáte. Já osobně jsem u nich objednával třináct domén pro weby o cestování a byl jsem poměrně spokojen. Jen je potřeba si uvědomit, že tento hosting má registrci domén nastavenu trochu jinak, než nějací konkurenční registrátoři. Nejprve provedete objednávku, zaplatíte za ni a jakmile dorazí peníze, bude vaše doména zaregistrována.

K takto zakoupené doméně získáte možnost vytvoření takzvané Superstránky naprosto zdarma. Jedná se o jednoduchý web, na kterém je možné se lehce prezentovat. Pokud tedy například potřebujete pouze představit své služby, je superstránka tím pravým. Za hosting pro ní nic neplatíte a můžete ji používat jak je vám libo. Můžete na ní třeba přidat fotografie svých prací a podobně. To vše je plně podporováno.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.