PR články a jak to s nimi vlastně je

Je spousta možností, jak na internetu propagovat svoje služby, weby, zboží a jiné podobné věci, který vyžadují marketing. Já mám rád tak zvané PR články. Je to poměrně nový trend, a dost lidí se v tom zatím neorientuje, tak vám o tom něco málo povyprávím, abyste byli v obraze. Jako první se ale hned musíme ujasnit některé pojmy, které lidi různě zaměňují, překrucují a tak dále.

PR články > Tím to všechno začalo. Lidé začali kupovat propagační články na blogách, magazínech a různých e-zinech. Primárně šlo o to, napsat článek, který chválil, doporučoval, popisoval a vyzdvihoval to, co zadavatel článku propagoval.  Celý článek byl ale psát velice realisticky a přirozeně. Především pak šlo o návštěvníky, které přišli z odkazů umístěné v článku. V případě vybrání dobrého místa na publikování se zisk vrací i do několika hodin či dnů. Jako další, ale vedlejší efekt, je pak získání trvalých a kvalitních zpětných odkazů, které vás pomůžou při optimalizaci ve vyhledávačích a zvýší vaše ranky. Cena takových kvalitních článků ze pohybuje v řádů stokorun až maximálně tisíců za publikování jednoho článku.

Reklamní články > Asi jediný rozdíl bych viděl v tom, že daný propagovaná věc se propaguje trochu agresivněji a článek přímo nutí čtenáře zakoupit si danou super věc, daný super produkt. Články jsou o něco více „vymyšlené“ jako klasická reklama. Jinak je to v podstatě to samý jako PR články.

SEO články > Většina článků co se u nás prodá nejsou, jak si všichni myslí, PR články, ale právě SEO články. U SEO článků se vlastně vůbec nehledí na návštěvnost webu, kde se článek publiky, takže ani na počtu lidí, který přijdou pomocí odkazů umístěné ve článku. S textem si taky pisálek nedá tolik práce, protože se až tak moc nepočítá s tím, že někdo bude článek číst. Jde čistě o získání trvalých, kvalitních zpětných odkazů z textu.

V případě, že byste někde rádi taky publikovali svoje články, můžete tak zdarma učinit na prohledame.cz. Článek můžete bezplatně vložit na tematickou subdoménu a získat tak úplně zdarma kvalitní odkazy. Můžete taky využít jejich služby a nechat si napsat od nich pěkný článek za rozumnou cenu.

Já osobně PR a SEO článkům do budoucna velice věřím.

O David

Jmenuji se Davídek a budu vám tu psát článek a tom, co by se vám mohlo hodit v životě :-)