Je k něčemu dobrá registrace do katalogů?

Věnujete-li se vytváření nebo provozu webový stránek, stoprocentně jste se setkali s nějakou nabídkou registrace do katalogů. Na internetu se vyjadřují mnozí „experti“, kteří tvrdí, že to nemá žádný význam a jsou to pouze vyhozené peníze. Já osobně s tím vůbec nesouhlasím. Oni argumentují tím, že to nepřivede žádné nové návštěvníky. Pravda je, že přímo z katalogu na váš web skoro nikdo nepřijde, ale zvýší se vám pozice ve vyhledavačích, čímž počet návštěvníků rozhodně stoupne. Ve výsledku je tedy registrace velmi efektivní.

Abyste nad registracemi nestrávili příliš mnoho času, vznikli na internetu firmy, které to udělají za vás. Ceny jsou kvůli vysoké konkurenci sraženy na minimum a registrace do jednoho katalogu vás tak může vyjít na pouhé tři koruny. Například na strákách webcomfort.cz v sekci linkbuilding je nabídka registrace do 700 českých obecných katalogů a také možnost vložení odkazů do zahraničních katalogů. Ceny jsou právě od zmiňovaných tří korun do deseti korun.

Veškerá registrace probíhá ručně a je tak velmi efektivní. Stačí si podat nezávaznou objednávku a budete kontaktováni s termínem dokončení, způsobem platby atd… Pokud nechcete web registrovat úplně do všech katalogů, stačí si zvolit počet a registrátor se vám plně přizpůsobí. Registrace do katalogů nikdy nebyla jednodušší. Získejte díky tomu pěkné pozice ve vyhledávačích a za pár korun.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.