Investice do běžících internetových projektů

Jak jsem již v některém dřívějším článku psal, docela dost se věnuji skupování rozběhnutých internetových projektů s určitým potenciálem k zisku. Můj minulý článek na toto téma se věnoval několika MFA webům a po dvou měsících můžu konstatovat, že to nebyla zrovna dobrá investice. Ne že by weby neměly žádný zisk, ale přeci jenom částka kterou jsem investoval má poněkud delší návratnost, než jsem původně odhadoval. Na nakupování vebů jsem ovšem nezanevřel a nedávno jsem koupil web další. Tentokrát ne MFA, ale kvalitní obsahový web s poměrně slušnou návštěvností. Vlastně jsou to weby dva.

Jedná se o projekty e-citaty.cz a citaty-az.cz a jak je již z názvů patrné, jediným co na webech naleznete jsou citáty. A není jich málo. Oba weby dohromady mají v databázích přes 10000 známých i neznámých citátů. Zisk z těchto webů samozřejmě plyne především z bannerů a reklamních ploch s reklamou Sklik.

Citaty-az.cz

Proč jsem se ale rozhodl o těchto webech psát právě sem? Weby běží už nějaký čas pod mou správou a pozoruji, že návštěvnost je naprosto statická. Maximální rozdíli jsou na prvním webu 50UIP/den a na druhém tak 10UIP/den. Přitom samozřejmě mojí snahou je získat návštěvnost co největší a mít pokud možno co největší počet návštěvníků, kteří se budou pravidelně vracet. (V současné době je to tak 25-30%.)

U webu e-citaty.cz mě samozřejmě napadl jako první krok redesign. Po zvážení finanční stránky jsem si ho nahonec také nechal od známého (grafika) vytvořit a momentálně je ve stádiu úprav před nakódováním. Napadá mě ale otázka, zda to skutečně k vyšší návštěvnosti a podílu vracejících se návštěvníků může pomoci?

E-citaty.cz

A právě na to bych rád znal váš názor. Případně jak byste web s tímto zaměřením podporovali vy a nejlépe s minimálními náklady? Nemůžu  si totiž už dovolit investovat do nějaké masivní reklamy, protože nový design není až tak úplně levná záležitost. Je mi jasné, že mi asi neprozradíte své Know-how, ale byl bych rád za jakékoliv popostrčení kupředu. Předem za vaše komentáře děkuji.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.