Programujeme pro Android – Díl 5.

V dnešním díle budeme pokračovat opět s aplikací, na které jsme pracovali i minule. Tenkrát se jí pokusíme uživit, aby dělala to, co chceme. A my chceme, aby převáděla zadný text na malá nebo velká písmena, podle toho, které tlačítko stiskneme.

Myslím, že bych mohl uvést kompletní kód, protože na tom zatím není nic moc složitého. Některé části vysvětlím ihned potom.

package cz.fort.petr;
 
import android.app.Activity;
import android.os.Bundle;
import android.view.View;
import android.widget.EditText;
 
public class NazevActivity extends Activity {
  /** Called when the activity is first created. */
  @Override
  public void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
    super.onCreate(savedInstanceState);
    setContentView(R.layout.main);
 
  }
 
  public void onClick_btnMala_handle(View view) {
 
  	switch (view.getId()) {
 
		case R.id.btnMala:
			EditText text = (EditText) findViewById(R.id.txtText);
			String zjistiText = text.getText().toString();
 
			if (zjistiText.length()>0 && zjistiText.length()0 && zjistiText.length()

Jako důlžitou poznámku bych uvedl, že metoda onClick_btnMala_handle se opravdu tak musí jmenovat. Pokud by se jmenovala jinak, než jsme si nadefinovali ve strings, program by spadl, protože by nebyla událost ošetřená (program by tuto metodu nenašel, resp. nevěděl, že jí má přiřadit k události kliknutí na tlačítko btnMala). To samé platí i u tlačítka btnVelka a metody pro ošetření události onClick_btnMala_handle.

U textu kontrolujeme jen, aby nebyl prázdný a ayb byl kratší než 1000 znaků (aby nebyl program například příliš paměťové náročný). Tím by mohl tento projekt skončit. Pokračování dalších dílů záleží na tom, jestli se mi podařívymyslet ještě další projekt, který by byl o rozumném rozsahu a složitosti. A taky, aby se daly vysvětlit určité věci jednoduše, nemusely se vymýšlet složitosti. Napadla mě jednoduchá kalkulačka, ale na internetu jsem už něco podobného viděl. Takže uvidíme, pro dnešek se rozloučíme a uvidíme, jestli uvidíme.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.