Vybíráme webhosting

Jestli provozuje nějaký web, portál, server atd. asi jste už určitě řešili základní otázku. U jakého poskytovala umístit svoje stránky. Otázka se zdá jednoduchá. U nás jsou desítky provozovatelů webhostingu a v zahraničí snad i tisíce. Ale právě proto není nejjednodušší mezi nimi najít toho pravého pro vás. Dost hostingu jsou totiž tak zvaná one-man show. To znamená, že je provozuje jeden člověk, na jednom serveru, většinou bez záloh. No a když se něco pokazí, všem zamává, omluví se a už o něm neuslyšíte. Jednoduše nemáte žádnou garanci, že jednoho dne o svůj web nepřijdete.

Když si já vybírám hosting, řídím se několika kritérii. Jako první mě zajímá cena, vím jsem typický Čech, ale v tom nejsem asi sám. Pak mě zajímá názory ostáních, hodnocení ostatních, chvála zákazníků atd. Googlu vám velice rád, takového informace poskytne. To jsou pro mě 2 hlavní kritéria, cena  a spokojenost ostatních. Dále mě zajímá provozovatel. Jestli je to firma, nebo fyzická osoba. Koukám většinou i na to, jak dlouho daný hosting běží a kolik má zákazníků (serverů).

Tímto postupem se dá dobře vybrat hosting. Ale jestli se vám nechce hledat a nebo mi věříte, můžete můžu vám rovnou nějaký hosting poradit. U nás ne moc známý, ale o to více na Slovensku, je hosting kongo.sk. Za slušnou cenu mají velký výběr různých tarifů. Provozují dokonce i neomezený hosting za 3,36 € / měsíc. Hostují 1562 web stránek a 14 serverů. Není to žádná one-man show, ale provozovatel je OSC System s.r.o. . Nabízejí i virtuální servery a server housing. Dokonce pro jistý specifické a omezený skupiny i hosting zdarma. Míru dostupnosti serverů mají dlouhodobě na průměru 99,935%.

Tak snad jsem Vám aspoň trochu poradil ;-)

O David

Jmenuji se Davídek a budu vám tu psát článek a tom, co by se vám mohlo hodit v životě :-)