Tvorba flashových aplikací – oživte svůj web

Webových stránek jsou snad statisíce až milióny. V případě, že chcete být na internetu vidět, chce aby se vaše stránky líbili a byli pravidelně navštěvované, musíte je nějak zajímavě oživit. Mít už jen hodně kvalitního obsahu většinou nestačí. Ani hezký design již dnes není to, co lidi vždy zaujme. Hezkých webů je totiž opravdu hodně a bude jich více. Je tedy potřeba pořád intenzivně přemýšlet, jak svoje stránky vylepšit a udělat atraktivní pro návštěvníky.

Ukázka využití flash přehrávače.

Velice hezký, elegantní a funkční způsob, jak váš web udělat atraktivní a velice zajímavý jsou flash aplikace. Pomocí flashe můžete udělat části webu více interaktivní a uživatelé se můžou občas na flash aplikacích pěkně vyblbnout, nebo to aspoň zajímavě vypadá. Vezměte si třeba, že prodáváte nábytek a tak na webu uděláte aplikace, v níž jsi návštěvníci budou moc navrhnout svůj web s novým nábytkem. Asi úplně nejvyužívanější flash aplikace jsou různé online přehrávače videí a hudby.

To zajisté zaujme nejednoho návštěvníka. Doporučí to tak svým známým a lidi si budou k vám na váš web zkoušet navrhovat pokoje, protože jim to vaše aplikace umožní. Posléze třeba u vás i nějaký nábytek díky tomu koupí.Vašim stránkám to může dodat úplně jiný rozměr a v neposledním případě i hodně.

Nebo vytvoření nějaké zábavné flash hry, do které si vložíte reklamu. To je opravdu dobrý způsob propagace a zviditelnění vaší značky. Prodáváte třeba lyže? No tak si nechte udělat lyžařskou flash hru, která se bude šířit po internetu sama, bez vaší pomoci.

Asi si ale říkáte, kde si nechat ty flash věci vytvořit. Na to co popisuju, je potřeba mít opravdu dost dobré znalosti flashe. Asi si budete muset najít nějaké odborníky. Mezi ty patří třeba direct-services.cz. Co jsem koukal, tak ve flashi dokáží opravdu dost zajímavé věci a nebál bych se jim svěřit práci na mém webu. Aplikace vytvářejí na klíč. Pracují v Action Script 2, 3, Flex, AIR, FMS, apod. Mají zajímavé reference a myslím, že i po designové stránce umí svoji práci odvést dobře. Jestli tedy potřebujete něco ve flashy, asi bych se jim nebál napsat. Poptejte se a uvidíte, co vám nabídnou.

O David

Jmenuji se Davídek a budu vám tu psát článek a tom, co by se vám mohlo hodit v životě :-)