Potíže s počítačem či notebookem? Žádný problém!

Mnoho uživatelů s tím může mít již nějakou zkušenost. Potřebujete si rychle před odchodem najít něco na internetu, spustíte počítač a… nic. Obrazovka tmavá. Nebo v některých případech zase modrá a vy nemáte tušení, co chtěl básník říci sáhodlouhou a pro začátečníky i středně pokročilé těžko uchopitelnou zprávou.

V takovém případě můžete dělat jenom několik věcí. Někteří lidé volí opravu od známého, který se v počítačích vyzná. To je v některých případech možné, ovšem ne každý takového známého má. A pokud ano, ještě to neznamená, že je ochoten si udělat čas. A pokud ano, nemusí si stále poradit se vším a mít kontakty na osvědčené dodavatele kvalitních náhradních dílů za nejlepší ceny.

Proto se často vyplatí využít specializovaného servisního centra, které je provádí servis počítačů dnes a denně. Má nejen potřebné kontakty, ale i bohaté zkušenosti, aby byl každý zákazník spokojen.

Jak vlastně poznáte kvalitní servis, který je pro vás vhodný? Kromě referencí od stávajících zákazníků můžete porovnat také jejich parametry. Dobrý servis nenechává své zákazníky příliš dlouho čekat, oprava by měla trvat maximálně týden. Je totiž velmi dobře známo, že počítač je v mnoha domácnostech i kancelářích nezbytnou výbavou. Někteří zákazníci mohou sice preferovat osobní odběr (s tím potom může také souviset i dostupnost servisu), nicméně dobrý servis opět hledí i na pohodlí zákazníka a nabídne možnost odvozu i dodání přímo na místo. Mezi další faktory výběru vhodného servisu mohou patřit činnosti zajišťované zdarma (zjištění ceny, svoz), možnost sledování zakázky online, apod.

V příkladu jsem sice uvedl počítač, ovšem nesmíme zapomínat i na přenosné počítače, notebooky, netbooky a v dnešní době již i ultrabooky. Rozbitý displej, politá či mechanicky rozbitá klávesnice a další věci, nemožnost zapnutí, velmi slabá baterie. Tyto a jiné věci opět servisy řeší denně. Drobné rady, jak rozpoznat dobrý servis notebooků, jsou prakticky stejné.

Snad jen doba opravy notebooku může v průměru trvat o něco déle. Kvalitní originální komponenty se musejí objednávat téměř vždy pro každý kus na míru a velmi závisí na tom, jestli je má patřičný dodavatel skladem. V tomto mají výhodu majitelé notebooku značky Acer, neboť jsem objevil jeden zajímavý specializovaný servis Acer. Kromě odhadu ceny opravy zdarma, špičkového vybavení, dlouholetých zkušeností, umožňuje také zadat expresní opravu do 24 hodin. Standardní doby opravy potom činí zhruba 1 týden.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.