Registrační pokladny

Podnikám už téměř deset let a za tu dobu jsem nabral mnoho zkušeností. Stejně jako většina obchodníků se snažím ušetřit co největší množství nákladů. Nevlastním žádnou velkou akciovou společnost, nýbrž menší obchůdek s květinami, který však přesto prosperuje.

Protože nemám žádné skladové zásoby, rozhodl jsem se pro využívání registrační pokladny, která ušetří mé firmě nemalé peníze. Registračné pokladne jsou výhodné pro menší prodejny jako je ta moje. Registrační pokladna je počítač se samostatnými tiskárnami, opatřenými zobrazovacím zařízením a fiskální pamětí, které jsou umístěny v každém pokladním místě a umožňují evidenci plateb ve fiskální paměti a tiskové výstupy z fiskální paměti bez připojení k programovému vybavení systému, na který jsou napojeny.

Zkrátka nemusím kupovat počítač se skladovým programem a ušetřím za snímače čárkových kódů. Ihned poté, co naskladním zbožím označím je cenou a mohu začít prodávat. Na závěr dne vždy z pokladny vytisknu uzávěrku, na které bude rozpis tržby do jednotlivých daňových skupin. Při finančním prodeji zadávám pouze cenu a přiřazuji k ní skupinu zboží. Fiškálne pokladne vyjdou mnohem levněji než počítač se skladovým programem a snímač čárkového kódu, i tak je třeba si při výběru dát pozor.

Nejlevněji se dá pokladna koupit jak jinak, než přes internet. E-shopů, které registrační pokladny nabízí je více a ceny se liší i v řádech stokorun. Pořídil jsem si fiškálny modul v akci a stál mě 60% původní ceny. Pokud provozujete stejně jako já menší prodejnu a potýkáte se s nedostatkem peněz, určitě pouvažujte nad registrační pokladnou.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.