Co bude s TimeHosting?

TimeHosting opět nejde! A to už poměrně dlouhou dobu. Je to pár měsíců zpátky, kdy tento údajně revoluční webhosting začal mít velké problémy.

Trocha historie
Projekt timehosting založila a zprovoznila společnost HELL SOLUTIONS. Zanedlouho se nápad založit server, který bude odečítat peníze z účtu za skutečně vynaložený čas tzv. procesorových hodin, velmi oblíbený. Výpadky netrvaly příliš dlouho, cena byla přijatelná, počet zákazníků se zvyšoval. Potom se ale společnost rozhodla z důvodu nedostatku finančních prostředků prodat. Prodával se během krátkého časového období několikrát a Vy si jistě vzpomenete na problémy, které nastaly v době, kdy byl jeho majitelem teprve 18-letý Michal Jeník.

Totální zkáza timehostingu
Jako by nejistota, co se vedení hostingu týče, nestačila, server napadl neznámý hacker. Všechno se sesypalo jako domeček z karet. Ba co víc, nemohli jste se dostat ani k vlastním datům, především databázím a technická podpora jako by nebyla. Samotný majitel Michal Jeník na svůj facebookovský profil napsal: „…. na to, jde se chlastat!“ ovšem při reportáži TV Prima na dotaz, proč nezvedala technická podpora telefon, obrátil se slovy: „Svým zákazníkům se omlouváme, ale dělali jsme všechno pro to, abychom to dali v první řadě dohromady.“ Nálada zákazníků na bodu mrazu, zvažovaly podání hromadného trestného oznámení. Být vidět na internetu, to je pro většinu firem klíčová forma získávání zákazníků. Nehledě na to, že nikdo též nereagoval na vrácení předplaceného kreditu na účet.

Blýskání na lepší časy?
Po těchto událostech Michal Jeník prodal celý TimeHosting.cz a kapusta.cz včetně všech závazků společnosti XHOSTING.CZ group s.r.o. Brzy servery naběhly, většina dat byla zachráněna, důvěryhodnost timehostingu opět začala pozvolna stoupat. Společnost taktéž v hromadném emailu zákazníkům přislíbila přesunost celý hosting na nové výkonnější datové pole a vylepšení zabezpečení v souladu s normou ISO 9001 a 27001.

Totální krach
Je to něco více než měsíc zpátky, kdy TimeHosting opět vypadl. Komunikace s podporou xHostingu postupně vázne. Projekt xHosting jede dál, ovšem o timehostingu se tam s Vámi nikdo už bavit chtít nebude. A vysvětlení? Xhosting se zřekl závazků provozu celého Timehostingu, protože je s bývalým vlastníkem v soudním řízení, protože při prodeji nebyly dodrženy smluvní podmínky, především nebyly dodány potřebné údaje a všechny informace nutné pro provoz serveru.

Závěr
Namísto administrátorů a technické podpory je dnes osud Timehostingu čistě v rukou právníků. A jak dobře víme, soudní jednání tohoto charakteru se občas mohou táhnout i pěknou řádku let.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.