Rozšířený herní zážitek s pomocí reálných zvuků z vašeho okolí

Jeden ze zakladatelů populární služby last.fm Michael Breidenbruecker v nedávné době prakticky otevřel nové možnosti pro aplikace komunikující s uživatelem převážně pomocí zvuku. Primárně se vývoj zaměřuje na mobilní zařízení, proto je lze využívat naprosto kdekoliv. Velmi populárním plodem práce se stal program Inception: The App dostupný pro iPhone, iPod touch a iPad. Po spuštění jste informování o nutnosti nasazení sluchátek. Jen díky nim lze totiž zprostředkovat dosud neviděný zážitek kopírující slavné scény z filmu Inception (v českém překladu Počátek). Aplikace jednoduše přehrává známý soundtrack na základě vaší činnosti a zvolených preferencí. Prožijete si proto vlastní sen, podobně jako ve zmíněném snímku. Ostatně i sám Hans Zimmer (autor hudby pro Inception) říká, že nevýhodu skladby stažené z internetu představuje její monotónnost. Pokaždé, když si ji spustíte, je zkrátka vždy stejná. Aplikace Inception: The App již přesáhla hranici 4 miliónů stažení. Průměrný uživatel přitom strávil posloucháním více než půl hodiny.

Dimensions

Na podobném základě vzniká i projekt Dimensions. Jedná se však o hru, která bude reagovat na okolní zvukové projevy. Tato aplikace zkrátka nevyužije potenciál dotykového displeje. Stane se z vás tzv. Dimensionaut s důležitým posláním. Celkově hra připomíná adventuru, protože na vás čeká nespočet úkolů. Věnovat se jim však lze naprosto kdykoliv – například během chůze po městě. Většina herních počinů vyžaduje plné soustředění. Aplikace Dimensions však byla navržena s cílem vytvořit paralelní svět k tomu současnému. Během prožívání běžného dne proto budete objevovat zákoutí jiné reality.

Dostupnost

V současnosti se Dimensions nachází ve fázi betaverze. Datum vydání však vývojáři stanovili již na začátek prosince. Jestliže vlastníte přístroj nesoucí logo firmy Apple, rozhodně si tuto hru nenechte ujít.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.