Google Play nabízí aplikace a hry za méně než 5 Kč

Během výběru mobilního telefonu zastává důležitou roli mnoho nejrůznějších detailů. Někteří zákazníci se nezaměřují výhradně na hardwarovou specifikaci daného přístroje a očekávaný výkon. Stále častěji se do popředí dostávají i výhody dotyčné platformy. Do karet například hraje široké spektrum podporovaných kvalitních aplikací, jenž dokáží výrazně vylepšit softwarové vybavení a usnadnit uživateli zvolené úkony.

K zajímavému nastartování trhu s mobilními přístroji došlo v červenci roku 2008, kdy si první lidé stáhli dodatečné programové vybavení z App Store od společnosti Apple. Po chvíli tuto cestu následovat i gigant Google, jenž během října téže roku představil svůj Market. Tento projekt byl následně přejmenován na Google Play a získal podobu, kterou dnes příznivci operačního systému Android dobře znají.

Během příležitosti dvaceti pěti miliard stažení aplikací se na tržišti objevily atraktivní slevy na vybrané položky. O dosažení zmíněného milníku se postaralo celkem 675 tisíc her i programů. A jak tento úspěch Goole slaví? Podělí se o radost se svými zákazníky. Díky dohodě s předními vývojáři se objevuje speciálně vybraný software s cenou pouhých 25 centů (v přepočtu přibližně jedna pětikoruna).

Úhradu zprostředkuje platební karta s povolenými internetovými transakcemi, která musí být nejprve přidána do služby Google Wallet (české označení zní jednoduše – Peněženka). K ověření slouží první autorizační platba ve výši jednoho dolaru. Pakliže bude schválena, okamžitě Google zruší její platnost, na účtě se však stržená částka může objevit až později. Pokud tedy budete na Google Play nakupovat poprvé, připravte se na dočasnou blokaci zmíněné sumy.

Pro pořízení aktuálně zlevněné aplikace stačí zavítat na play.google.com, kde vás již nepřehlédnutelné oznámení zavede do příslušné sekce.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.