Zrušení účtu na službě Yahoo

Před nějakou dobou jsem psal čláýnek o zrušení účtu na službě Twitter. Nyní stojím před obdobným problémem u jiné sítě, a to Yahoo. Pravdou je, že jsem jeden účet na Yahoo dlouho nevyužíval a nedávno se tam po dlouhé době přihlásil. Současný stav sítě Yahoo bych mohl vyjádřit dvěma slovy: Přeplácaná slátanina.

A nyní na samotné zrušení účtu. Klikal jsem asi pět minut v menu, než mě přestalo bavit hledat něco jako Delete Account. Nakonec jsem si našel správný odkaz přes vyhledávač. Toto je osvědčený způsob pro zrušení účtu na Yahoo.

1. Jděte na adresu:
https://edit.yahoo.com/config/delete_user

2. Přihlašte se se svým přihlašovacím jménem (Yahoo ID) a heslem.

3. V zobrazeném upozornění zadejte dole znovu heslo a opište čísla z pole captcha. V dlouhém textu je asi jako u každé sítě napsáno, o co všechno přijdete, když zrušíte účet, atp. Jako by se Vás snažili přesvědčit – je to hrozná škoda, nedělej to, můj milý uživateli.

4. Potvrďte kliknutím pod YES – tlačítkem Terminate this account.
Po stisknutí by se Vám mělo zobrazit oznámení o deaktivaci účtu a o tom, že smazání proběhne během 90 dní. Pokud nenastane chyba – to se mě osobně stalo třikrát předtím.

A to je všechno. Zrušení účtu bylo o něco složitější než na Twitteru, i když – se znalostí odkazu – ne o mnoho.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.