Timehop – zjistěte, co jste dělali přesně před rokem

Všem aktivním uživatelům sociálních sítí nelze než doporučit zajímavou webovou aplikaci, která dokáže oživit dávno zapomenuté vzpomínky. Funguje přitom na velmi jednoduchém principu. Pravidelně prohledává vaše staré příspěvky z Facebooku či Twitteru a následně sestavuje email, který do schránky dorazí každé ráno. Před začátkem pracovních povinností si proto můžete připomenout, jaké záležitosti se vás týkaly přesně před 365 dny. Timehop je přitom během sbírání informací skutečně důkladný. Dokáže se totiž rovněž připojit i ke službám Foursquare a Instagram. Navíc se zajímá o fotografie, které nikdy nezapomene zahrnout do pravidelné zprávy. Samotné přihlášení k odběru minulosti zvládnete za pár minut. Stačí jen navštívit web timehop.com a připojit profily podporovaných sociálních sítích. Následně již jen vyčkejte na první ranní vstávání.

Jak se zdá, určitá míra nostalgie se v současné době stává populární. Facebook například vyvinul novou funkci Timeline zobrazující dosavadní život na základě vámi zveřejněných statusů, fotografií a dalších podrobností. Spoluzakladatel portálu Timehop Jonathan Wegener si například myslí, že lidé si začínají uvědomovat hodnotu své minulosti. Snadno si totiž můžeme ověřit, zda naše předešlá rozhodnutí byla správná a zda se vyplatí zachovat se v současnosti shodně či své stanovisko přehodnotit. Zmíněná osoba rovněž doufá, že jednoho dne se Timehop stane ultimátním zdrojem těchto informací založených na online aktivitě.

Připravované funkce

Budoucí rozvoj služby se má nést v duchu rozšiřování podpory o další historické prameny. Uvažuje se rovněž nad možností zapojit do „psaní historie“ určitého uživatele i nejbližší přátele a rodinné příslušníky. Vzájemným propojením by totiž vznikl skutečně bohatý zdroj různorodých podrobností.

Jonathan Wegener rovněž upřesnil, že záměrně nechce umožnit prohledávání celé historie. Osvědčená rada, méně je někdy více, totiž platí i v tomto případě.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.