Steam možná bude mít vlastní konzoli

Ve svých začátcích znamenal pojem Steam pro řadu hráčů nepotřebný program starající se o aktualizování zakoupené hry. Setkat jste se s ním mohli například u Half-Life 2. S postupem času se však aplikace vyvinula až do současných rozměrů. Přibyly například výhodné výprodeje, kterým se i přes nízké ceny daří úspěšně vyprazdňovat peněženky zákazníků. Populární se rovněž stalo sbírání achievementů. Obrovskou výhodu platformy Steam však představuje možnost spustit pořízený titul na libovolném počítači. Stačí jen zadat přihlašovací údaje. Zpravidla si přitom zahrajete na operačním systému Windows i Mac OS X. A zapomenout nesmíme ani na PlayStation 3.

Steam Box

Nechce však Valve do obývacích pokojů svých spokojených hráčů protlačit vlastní hardware? S takovou spekulací přišel server theverge.com. Připomeňme si, že minulý rok se objevil koncept pojmenovaný jako „big picture„. Jde o speciální mód pro Steam, který umožní užít si tituly podporující herní ovladač na velké obrazovce. Tato informace není žádnou velkou novinkou. Ve prospěch zmíněné teorie však mluví aktuální zprávy, podle kterých Valve spolupracuje s výrobci hardware na vytvoření jednotné specifikace pro konzoli Steam Box. Podle webu The Verge se vybavení přibližuje slušnému počítači – procesor Core i7, 8 GB RAM a nespecifikovaná grafická karta NVIDIA.

Zmíněný portál dále poukazuje na nový patent pocházející od Valve. Jde o herní ovladač, který dokáže obměnit funkci tlačítek dle požadavků konkrétního titulu. Zmínit musíme i údajnou důležitou součást v podobě náramku obsahujícího biometrický senzor.

Steam Box na sebe nemá vázat licenční poplatky či drahá vývojová prostředí. Znamená to, že programátory indie her nezastaví žádné překážky ani zavřené dveře.

Bližší podrobnosti o konzoli by světlo světa mohly spatřit na blížící se Game Developers Conference nebo během E3.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.