První dojmy z Google+

Tak už i já patřím mezi uživatele pozvané do Google+ a můžu tedy sepsat své první dojmy z této sociální sítě, která je zatím takříkajíc ještě v plenkách.

Google+

Nejprve bych se chtěl pozastavit nad přibýváním uživatelů využívajících Google+. Vzhledem k tvrzení, že tato sociální síť se zatím pouze v testovacím provozu se mi zdá poněkud nešťastné povolit přístup mimo vybrané skupiny testerů i dalším lidem pozvaným přes emailovou pozvánku. Ti mají samozřejmě naprosto plná práva při využívání služeb.

Dle mého názoru mělo nejprve probíhat testování bez možnosti přístupu dalších uživatelů a následně přímo „ostrý“ provoz s povolenou registrací uživatelů. Takhle to nějak postrádá logiku. Další věc, která mě zarazila, je automatické přiřazení Google+ k běžnému účtu, který využívám pro služby od Googlu (analystics, atd…). Což znamená, že pro všechno je také naprosto stejné heslo a nastavit si speciální pro Google+ je nemožné. Tahle věc mi trošku vadí.

Zároveň má však Google+ i některé nepřehlédnutelné výhody oproti mnohem většímu konkurenčnímu Facebooku. Je to tolik opěvovaná možnost rozřezení přátel do „kruhů“. Tuto možnost sice má i Facebook, ale tak šikovně skrytou, že jen velmi málo běžných uživatelů ví, jak na její využití. Jinak žádný jiný velký rozdíl mezi Google+ a Facebookem jsem nezaznamenal. Možná jen, že Facebook mi ve své stávající podobě přijde přehlednější, ale to je spíše věcí zvyku.

Pokud budete chtít vyzkoušet Google+ i vy, napiště mi do komentářů k článku vaši emailovou adresu a já vám mohu pozvánku zaslat. Následně zde můžete napsat své dojmy z této nové sociální sítě.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.