Připojení k internetu od O2

Chcete mít rychlé připojení k internetu? V dnešní době je to naprostý základ, pokud potřebujete být stabilně připojeni a například přes internet i pracujete. Samostatnou kapitolou je pak potřeba rychlého internetu pro hráče online her. Všichni ti by asi takříkajíc vyskočili z kůže, kdyby se jejich připojení vleklo rychlostí šneka, nebo lépe řečeno pár Kb/sekundu. Takové doby, kdy nic jiného nebylo a nebo to bylo drahé jsou naštěstí dávno minulostí a dnes je rychlý internet naprosto běžný. Obzvláště pokud je veden kabelem a nikoliv bezdrátově. I když i v této oblasti jsou již vynikající vysílače s velkou přenosovou rychlostí. 

V tomto článku bych rád zmínil O2 internet ADSL, který jsem využíval přibližně šest let. Jeho rychlost byla na tu dobu nevídaná a je tedy samozřejmé, že jsem s ním byl velmi spokojen. V té době jsem byl ale také občasným hráčem her po síti a jediné co mi trochu vadilo, byla poněkud vyšší odezva. Ovšem nemuselo to možná být způsobené přímo internetem, ale také mou tehdejší počítačovou sestavou, protože po výmněně počítače, byly časy mnohem kratší.

Již od samého začátku jsem využíval tarif „O2 ADSL internet Optimal„, který v době zakoupení umožňoval rychlost 2Mb za sekundu, což bylo na tu dobu skutečně hodně. Postupem času docházelo ke zdokonalování technologií a rychlost internetu se za stejnou cenu vyšplhala až na perfektních 16Mb za sekundu. To byla jednoduše paráda.

Od O2 jsem později odešel ne snad proto, že by mi jejich internet nevyhovoval, ale z důvodu odstěhování se z původního bydliště do svého nového bytu. Tam ovšem nebyla tažena telefonní linka od O2 ale zato v něm byla zavedena kabelová televize od UPC. Proč bych tedy složitě řešilinternet od O2, když stačilo podepsat smlouvu a nechat si zapojit router od UPC. Momentálně mám zaplacen tarif na 10Mb/sekundu a jsem naprosto spokojen. Odezvy jsou optimální a přibližně za celý rok používání došlo pouze ke zvěma výpadkům. Ty byly ale většinou velmi rychle odstraněny.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.