Poslední chybějící služba podle Seznamu

Na internetu až donedávna aktivně kolovaly nejrůznější spekulace, které se snažily odhalit, co vlastně nejnavštěvovanější český portál pod označením www.poslednichybejicisluzba.cz připravuje. Nápadů bylo skutečně mnoho. Od vylepšeného vyhledávání až po spuštění nových „S“ stránek, které by se zařadily po bok projektů typu sbazar.cz, sauto.cz nebo sfinance.cz. Někteří odvážlivci si dokonce dokázali představit vytvoření sociální sítě ve stylu českého facebooku, která by patrně těžila z komunity lide.cz. O interaktivnosti ostatně hovořily i uniklé fotografie ručních návrhů vzhledu a funkcí. Jak již však víme, mýlili jsme se všichni. Čeká nás totiž něco diametrálně odlišného.

Studnice informací pro fanoušky Járy Cimrmana

Na tiskové konferenci Seznam představil službu, která do současného portfolia příliš nezapadá. Nacházet se přitom bude na velmi zajímavé doméně jarmara.at. Návštěvníci zde naleznou almaru, která bude až po okraj naplněna podrobnostmi o českém všeumělovi – Járovi Cimrmanovi. Mimochodem na adrese jarmara.cz se momentálně nachází osobní webová prezentace. Otázkou zůstává, zda-li tomu tak bude i nadále nebo někdo chytí příležitost za pačesy a tuto doménu patřičně využije.

Staňte se cimrmanologem

Až do 10.října 2011, kdy dojde k oficiálnímu spuštění, se každý může stát správcem tohoto rozsáhlého online archívu. Stačí, když úspěšně projde výběrovým řízením. První síto se přitom nachází právě na webu jarmara.at. Krátký test skládající se z deseti otázek si můžete vyzkoušet i vy. Pokud neuspějete, nic se neděje, klidně jej můžete spustit znovu. Kvízové otázky vás však řádně prověří, a proto musíte disponovat patřičnými znalostmi.

Zhodnocení

Osobně se mi jeví popisovaná almara jako zajímavý počin. Všechny divadelní hry jsem již viděl a velmi mě zaujal specifický druh humoru. Proto rozhodně není na škodu možnost přečíst si další zajímavosti či si pustit ty nejlepší ukázky z vybraných představení.

Poznámka administrátora webu Ajtaci.net:

Osobně jsem na Webtrhu sledoval velmi zajímavé reakce na spuštění tohoto projektu. Z 90% se jednalo o reakce negativní. To mě poměrně překvapilo, protože sám považuji tuto „službu“ spíše za zábavný projekt k odpočinku. Jelikož mám Žižkovské divadlo Járy Cimrmana velmi v oblibě a přímo v něm jsem byl na mnoha představeních, tento web vítám a budu častým návštěvníkem.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.