Nový přepočet Sranku

Jistě jste to již také zaznamenali. Během všerejšího dne po návštěvě Seznambota rapidně padaly a stále padají ranky u všech webů. Vždy z pravidlo o 2 až 3 body. Tedy například z hodnoty 7(70) ->50 nebo spíše 40. U všech mých cca dvaceti webů jsem takovýto pád zaznamenal. Nejhorší to však je u relativně nedávno vytvořených webů, u kterých hodnota z 6 padla rovnou na nulu. Setkali jste se s tím také?

Seznam.cz

Seznam.cz

Rozhodně ovšem stojí za zmínku i to, že i když ranky takto výrazně popadaly, tak pozice ve vyhledavači se na některá klíčová slova nebo Long Tail nečekaně zvedla, z čehož plyne drobné zvýšení návštěvnosti. Toto je ovšem zjištění po pouhých dvou dnech a rozhodně to nemusí mít žádnou vypovídací hodnotu. Jen mě zaráží, že to teď vypadá, jako kdyb hodnota Sranku a pozice nebyly nijak provázány.

Vzhledem k tomu, že v současné době mě živí především publikace PR textů z 50% za účelem linkbuildingu, tak se obávám jistého pádu cen. Uklidňuji se pouze tím, že ostatním webům též ranky padly a teoreticky by tak cena mohla být zachována. Za následek by to tedy mohlo mít pouze zdražení publikace textů na webech s vyšším rankem, než je průměr. To znamená na webech s Srankem tak 7-10(70-100).

Jaký názor na to máte? Myslíte, že se budou ceny nějak výrazně měnit, nebo to dopadne tak, jak jsem to popsal výše? Předem děkuji za vaše názory.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.