NOVÝ HOSTING OD WEDOS.COM > VYPADÁ LUXUSNĚ!

Po dlouhé době se zase hlásím a vím o čem psát. Dnes to bude o novém hostingové společnosti hosting.wedos.com, který opravdu fandím a plánuju k ní toho časem dost přesunout.

Hned jako první mě překvapili dvě věci.

1. Majitel dříve založil a posléze prodal tak kvalitní hosting jako je forpsi.com. Co jsem pochopil tak takovou věc už nechce opakovat a tento hosting si chce ponechat. Nicméně určitě má potřebné zkušenost pro takový to projekt.

1 Velikost a způsob, jak hosting vznikl. Jsem spíš zvyklí na to, že si člověk udělá one-man show na jednom VPS a když náhodou prorazí, tak nakoupí víc strojů a rozjede to ve větším. Když se náhodou něco nepovede, zabalí to, zamává všem a už o hostingu neuslyšíme. U hosting.wedos.com ale rovnou postavili úplně nové datacentrum. To mě upřímně téměř šokovalo, ale zase ujistilo, že kluci to myslí vážně a neutečou při prvním problému, který jistojistě nastane. O budování datacentra si můžete přečíst zde.

Jejich ceny jsou opravdu krásná a až podezřelé. Dokonce bych si troufl odhadnou, že to položí část konkurence. Nabízí ale pouze jen dva tarify hostingu. Jeden je zdarma k doméně. Obsahuje 100mb prostoru, neomezený přenos dat, vedení DNS, zálohování, a garance dostupnosti 99,99%.

Dále pak nabízí placený webhosting momentálně v akce za 18 Kč a poté bude za 30 Kč měsíčně. Máte teoreticky neomezený diskový prostor, ale prakticky bych řekl 25G. Při 25G vám otitž vám začnou zkoumat obsah soborů, jestli jsou legální atd. Myslím, ale že i 25G je až až. Samozřejmě máte neomezený přenos dat, neomezeně DB, neomezeně emailů, zálohování, podpora, monitoring s spoustu dalších věcí.

Co mě ale zaujalo podstatně více je nabídka VPS. Za pouhých 120 Kč vč. DPH máte vps s HDD 15G, RAM 512mb. Za 600Kč měsíčně pak HDD 60G, RAM 2G. To je cena na našem trhu opravdu nevídaná a až to bude možné a budu potřebovat VPS, vím kam pudu.

Samozřejmě nabízí Dei dikované serveryRackhosting, ale tomu už nerozumím, tak to nemůžu posoudit.

Ještě bych zapomněl. Ceny domén jsou lepší než u velkých registrátorů, jako subreg tele3 a jim podobný.

Dokonce zveřejnili tady proč mají vše tak levné. Co jsem pochopil, tak je to hlavně protože hodně věcí je automatizovaných a protože mají vlastní datacentrum.

Závěrem bych to tedy shrnul. Hosting na mě působí velice dobrým dojmem i když je nový. Vím, že jeho majitel má zkušenosti s provozování kvalitního hostingu a to mě uklidňuje. Mají vlastní datacentrum a nejedná se o žádnou one-man show. Nízké ceny celkem logicky vysvětlili, takže nemám důvod si myslet, že ty ceny jsou nesmyslně nízko.

Za sebe bych tedy hosting.wedos.com spíš doporučil, ale uvidíme.

O David

Jmenuji se Davídek a budu vám tu psát článek a tom, co by se vám mohlo hodit v životě :-)