Na Steamu začal letní výprodej

Oblíbená platforma určená k nakupování a doručování her přes internet opět potěší všechny zájemce o kvalitní tituly, kteří nechtějí sáhnout hluboko do peněženky. Začíná totiž pravidelný letní výprodej. Na natěšené hráče již tradičně čekají jak jednotlivé zlevněné položky, tak i velmi výhodné balíčky obsahující zpravidla celou herní sérii nebo práci vývojářského studia. Doplnit si proto můžete svoji sbírku, kterou klient platformy Steam po spuštění zobrazuje. Pakliže vás například zaujala akce v GTA, proč si nepořídit další hry pocházející z dílny Rockstar Games?

Období nižších cen začalo 12. července a potrvá celých 10 dní, tedy do 22. července. Nabídka se přitom pravidelně částečně obměňuje, a proto se vyplatí zvýšit frekvenci návštěv na store.steampowered.com.

Komunita vybírá slevy

Zajímavé zpestření představuje hlasování, v němž se určuje, jaká položka se dočká více přitažlivější cenovky. Zúčastnit se přitom může každý, stačí označit objekt vašeho zájmu a svoji volbu potvrdit. Po uplynutí stanovené doby dojde k sečtení všech hlasů a vítězná hra se dočká slíbené slevy. Vzhledem k faktu, že svého favorita určila právě komunita Steamu, lze očekávat skutečný zájem o daný titul ve formě většího počtu provedených nákupů.

Letní achievementy

Na sběratele nejrůznějších virtuálních odznaků opět čeká několik příležitostí. Nejde však o tak propracované úkoly jako v podobě minulého zimního výprodeje, kdy bylo nutno plnit akce s vánoční tématikou ve vybraných hrách. Léto se nese v mnohém prostším duchu, kdy veškeré achievementy vyžadují provedení akce pouze v samotném obchodu.

Když čas hraje ve váš neprospěch

Dlouhou dobu na rozhodování si musíte odmyslet v případě Flash Sales. Hry patřící do této zlevněné kategorie se objevují v levé části stránky společně s nekompromisním odpočítáváním. Jakmile vyprší, nelze již takový titul za kýženou cenu zakoupit.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.