Minisite – ano nebo ne?

Vydělávat na webu a navíc bez práce by chtěl snad každý. K tomuto účelu slouží především kvalitní weby s vysokou návštěvností a nebo weby zaměřené především na reklamu. Myslím tedy minisite – chcete-li tak MFA weby. Z nich plyne zisk čistě z PPC reklamy případně z odkazování na jiné weby, které si tak mohou zvyšovat svou pozici ve vyhledavačích.

Dosud jsem se MFA webům nevěnoval, ale dlouho mě již lákala myšlenka nějaké vlastní provozovat. Teprve tento týden jsem se však odhodlal k pořízení jejich malého portfolia. Jde o weby ve formě fotogalerií. Jsou v nich obsaženy fotografie zahrad, pergol, účesů a tak dále.

Ihned po pořízení jsem provedl základní linkbuilding. Což znamená, že jsem weby zaregistroval do katalogů a sepsal jsem nějaké PR články s odkazy na weby. Nyní už pouze čekám na to, zda se mi tato investice vyplatí či nikoliv. Výhrou by pro mě byl měsíční bezstarostný zisk 500 až 1000Kč. Samozřejmě bych se nezlobil, kdyby to bylo i více, ale přece jenom zůstanu realistou.

Jde o weby s venkovní tématikou: fotogaleriezahrady.net a fotogaleriepergoly.net. Nechybí v tomto skromném portfoliu ani weby s tématikou rekonstrukce domu, tedy weby: fotogaleriekoupelny.net, fotogaleriekuchyne.net nebo fotogaleriekrby.net.

Nechybí ani naprosto netematické: fotogalerie-ucesy-strihy.cz a fotogalerie-dorty.net. Poslední zmíněný web je na tom ze všech předchozích nejlépe a od něj si také slibuji nejvíce.

Závěrem bych se vás chtěl jen zeptat, co si o MFA webech myslíte. Myslíte, že konkrétně tyto weby budou ve světě internetu úspěšné, nebo jsem za jejich zařízení pouze vyhodil peníze?

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.