Kdy přestane Skype blbnout?

Málokterému uživateli programu Skype mohl uniknout jeho další výpadek. Přitom to není ani pár týdnů po prvním velkém výpadku. Skype je oblíbený klient pro desítky milionů uživatelů po celém světě. Je to typ peer-to-peer komunikátoru, který umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a videohovory, Instant messaging jakož i přenos souborů.

První výpadek patrně souvisel s integrací po koupi Skypu firmou Microsoft. O koupi se psalo na mnoha serverech, jakož se i živě diskutovalo o částce v přepočtu 143 miliard korun, kterou za něj společnost Microsoft zaplatila. O koupi tehdy měly zájem i další strany, kupříkladu Google nebo Facebook. Při prvních problémech po úspěšném prodeji se samozřejmě začala vinit společnost Microsoft. Po nějaké době potíže ustaly.

Nyní jsme tu měli druhý výpadek. Já jsem ho zaregistroval téže u sebe. Bohužel musím tomuhle programu vytknout, že namísto toho, aby napsal něco ve smyslu Unable to connect, tak raději celý spadl. Provedl neplatnou akci a.. vždyť to znáte. Možná, že se tohle dělo jen na mém notebooku a nikde jinde (jinde se mi to z jistě pochopitelných důvodů ani zkoušet nechtělo). Každopádně po reinstalaci to spadlo znova. Tahkle se slušně vychovaný – rozumějme slušně naprogramovaný – program prostě nechová. Ale to je teď jiná věc.

Důvěra ve Skype kvůli výpadkům v poslední době klesá. Co se týče druhého výpadku, celá záležitost se podle mého názoru snažila být bagatelizována. Citujeme vyjádřejí zástupců firmy na Twitteru: „Malý počet z vás může mít problémy s přihlášením Skypu. Příčinu výpadku právě vyšetřujeme a doufáme, že vám brzy budeme moci sdělit bližší informace. Ovšem úplné odrazení uživatelů k úplnému zrušení účtu a přechodu pouze na jiné komunikátory podle posledních zpráv nehrozí.

Na závěr stačí dodat pouze fakt, že nyní už přihlášení opět funguje a problém zdá se býti vyřešen. Doufejme, že tento výpadek je na dlouhou dobu poslední.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.