Kam zajít pro radu ohledně PC?

Pokud se vám na těchto stránkách nepodařilo najít odpověď na svoje otázky ohledně počítačů, nemusíte si zoufat. Počítači se zabývá mnoho internetových fór, kde vám zdarma s vašim problémy ohledně PC rádi poradí. Dnes bych vás chtěl seznámit s fórem, které existuje na internetu již sedm let a za tu dobu pomohlo se začátky v IT i mně. Proč by tedy nemohlo pomoci i vám?

Na internetu naleznete mnoho stránek zabívajících se programováním a jinými odvětvími IT. Ovšem každý z těchto webů je buďto úzce specializovaný, nebo nemá takový rozpočet, aby mohl stále přidávat nové a nové hodnotné články. Člověk, který však potřebuje poradit, by rád měl všechny tyto obory na jednom místě. Z toho důvodu existuje takové pc fórum jako například PC-Help.cz. Bezplatná poradna, do které tazatel zadá otázku a díky vysoké návštěvnosti na ni v poměrně krátké době dostane kvalifikovanou odpověď.

Celé fórum je rozděleno do sedmi hlavních sekcí. Těmi asi nevíce využívanými jsou sekce Bezpečnost, Hradware a Software. O rady ovšem můžete žádat i v jiných oborech. Například rady ohledně programování nejsou žádnou vyjímkou. Jediné s čím na fóru nepochodíte, je jakýkoliv nelegalni software. Tedy rady pro stahování nelegálních programů či dokonce přímé odkazování na nelegální kopie jsou na fóru PC-Help.cz naprosto zakázané. Fórum nebude podporovat žádné nelegální činnosti.

Říkáte si, že na každém fóru tohoto typu je spousta takzvaného „balastu“, který tazatelům nijak nepomáhá a obecně by se dal označit za spam? Nechcete hledat v záplavě nesmyslů dobrou radu jako jehlu v kupce sena? Na fóru PC-Help.cz je takovýmto příspěvkům předcházeno a nebo jsou mazány některým z deseti stálých moderátorů. Dozvíte se zde tedy skutečně pouze hodnotné věci, které vám mohou pomoci.

Součástí fóra je také jakýsi bazar věcí spojených s IT případně i jiných věcí. Pokud chcete například prodat svůj starý notebook, není nic jednoduššího, než přidat do sekce bazar -> prodám jako příspěvek jeho parametry, zkušenosti, důvod prodeje a v neposlední řadě fotografie. Máte poměrně vysokou šanci, že předmět prodáte, protože návštěva na fóru v jeden okamžik může přesahovat i 400 prohlížejících.

Naprosto stejným způsobem můžete napsat i poptávku po předmětu. Nejčastěji se jedná o hardware či software, ale vyjímkou není ani poptávka po knihách s počítačovou tématikou. Můžete ale poptávat téměř cokoliv, co potřebujete.

Málem bych zapomněl zmínit sekci Download, kde naleznete odkazy pro stažení různých utilit a freeware programů. Jak jsem již zmínil výše, žádný nelegalni software ani odkazy na něj zde nečekejte, nemají na fóru PC-Help.cz co dělat.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.