Jak zvýšit obrat internetového obchodu?

Řekněte upřímě, kdo z vás nepoužívá Facebook? Trofal bych si tvrdit, že jen opravdu malé procento z vás si řeklo, že ne. Nezanedbatelné procento ekonomicky aktivních lidí je tedy výhodné využít i k podpoře vašeho dosavadního online businesu. Zejména v případě, že je vaše zboží určeno nejčastěji osobám ve věku 15 až 40 let, protože jejich zastoupení je procentuálně nejvyšší. Nejlepším způsobem, jak sociální síť využít, je propojení s internetovým obchodem. Zjednodušeně řečeno tedy, vytvoření obchodu na Facebooku.

Založení internetového obchodu na Facebooku je nyní skutečně možné. Pomocí tohoto marketingového tahu můžete své běžné tržby až zněkolikanásobit. Pokud totiž vaše Facebook stránka bude mít dostatečně poutavý webdesign a široký sortiment zajímavého zboží, tak je šíření k dalším potencionálním zákazníkům pomocí prostého tlačítka „líbí se mi“ naprosto samozřejmé. Ještě bych chtěl dodat k výše zmíněnému, proč jako první uvádím webdesign. Na něm totiž záleží, jaký bude mít návštěvník první dojem z obchodu a pokud se mu nebude líbit, je jen otázkou zlomku vteřiny, než odejde pryč a už nebude mít zájem u vás nakoupit.

Před vytvořením e-shopu na Facebooku je tedy samozřejmě nutné mít běžný internetový obchod. Stav skladu, přijímání zakázek a mnoho dalšího za vás jen Facebook bohužel neudělá. Pokud tedy běžný eshop již máte, můžete pokračovat v dalším čtení. Pokud ne, kontaktujte firmu, jejímž zaměřením je tvorba webových stránek a eshopů. Osobně bych doporučil například Pixolo s.r.o..

Vrátil bych se ale ještě k principu, na jakém e-shop na Facebooku funguje. Je to celkem prosté. K vašim firemním stránkám, které si buďto založíte nebo je již máte, se připojí aplikace pro vystavování zboží, která čerpá informace z XML feedu. Tento XML výstup je stejný, jaký je potřeba například pro Zboží.cz. Toto zcela stačí, abyste měli Facebook dobře propojen s vaším obchodem.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.