Vybíráte notebook? Navštivte notebookcheck.net

Koupě nového přenosného počítače bývá u některých lidí spojena s obdobím nesoucím se v duchu pečlivého srovnávání dostupných přístrojů. Často dochází ke stanovení maximálního cenového stropu nebo parametru, jenž musí být bez výjimky splněn, a následnému hledání odpovídajícího modelu. Nastíněnou činnost dokáže výrazně usnadnit a urychlit portál notebookcheck.net. Jak již název napovídá, mezi jeho hlavní činnost patří recenze nabízených produktů. Během testování zařízení však dochází i ke sběru široké škály užitečných informací, jenž dávají vzniknout nejrůznějším tabulkám porovnávajícím výkon a další parametry hardwarových součástí. A právě tyto podrobnosti symbolizují velmi cenný obsah, na jehož základě lze srovnávat zboží prodávané na trhu.

Seznam grafických karet

Každého zákazníka, jenž nechce svůj notebook využít pouze k běžné kancelářské činnosti nebo procházení internetu, rozhodně zajímají parametry grafické karty. Kapitolu samu o sobě píší příznivci počítačových her, jenž pochopitelně přicházejí s vyššími nároky. Představu o předpokládané plynulosti s ohledem na aplikované nastavení zvoleného titulu přináší seznam grafických karet pro notebooky, jenž zahrnuje i integrované varianty. Komponenty se nachází v několika základních skupinách, jenž začínají požadavky na maximální rozlišení a Anti-aliasing, přičemž končí u naprosté nepřijatelnosti pro 3D hry. Již po letmém pohledu tak návštěvník webu získává rámcový názor, k jehož upřesnění slouží mnoho podrobných údajů. Za zmínku dozajista stojí výsledky v oblíbeném benchmarku 3DMark a počet FPS u vybraných her.

Na procesor není radno zapomenout

Grafická karta pochopitelně netvoří jedinou komponentou hodnou pozornosti. Na pohodlném používání se podílí i procesor, který navíc v případě mobilního přístroje musí dokázat šetřit energií. Dotyčnou oblastí se zabývá určená sekce zaměřená právě na porovnání vlastností a výkonu procesorů, s nimiž se u notebooku lze setkat.

O Ondřej Směták

Student, který se intenzivně zajímá o oblast IT a to především z pohledu webmastera a programátora GUI aplikací.