Výběr webhostingu

Máte již svůj web nebo přemýšlíte o jeho založení? Rádi byste publikovali svoje myšlenky či komunikovali prostřednictvím interaktivního webu se svými přáteli, kamarády a rodinou nebo založili nový portál, který by byl přínosem pro širší veřejnost a získal potenciál být populární, známý a navštěvovaný? Pak vás neminou povinnosti, které se zprovozněním webových stránek souvisejí.

Mezi ně patří i zajištění webhostingu. Webhosting je klasická služba takových společností, které hostují webové projekty na svých serverech v prostorech nazývajících se serverovny. Webhostingové programy jsou různé a každá společnost může mít svá specifická nastavení. Rozdělujeme je na placené služby a webhosting zadarmo, přičemž placené služby jsou pochopitelně na kvalitně vyšší úrovni oproti bezplatným službám, které jsou sice také spolehlivé, ale nenabízejí zdaleka tak rozsáhlé služby a technickou podporu pro hostované webové stránky.

Vybíráte-li právě webhosting a nemůžete se rozhodnout, určitě se zaměřte na parametry, které by neměly chybět ani v těch nejobyčejnějších a nejlevnějších programech – ty vyžadujte vždy. Pokud je společnost nenabízí, může to znamenat varovný signál, že něco není v pořádku. Dalším kritériem je technická podpora, která by měla být dostupná po co nejdelší období každého dne, abyste ji v případě potřeby zastihli. Pokud tomuto oboru příliš nerozumíte, zcela určitě vám budou nápomocny informace shromažďované webovými stránkami, které se zabývají poradenstvím pro klienty, kteří webhosting plánují zakoupit.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.