Recenze optické myši A4tech K3-820X

Dnes nude řeč o klasické drátové optické myši K3-820X výrobce A4tech. Ačkoli je tento výrobce zatím spíše méně známý a tato myš spadá do kategorie nejlevnějších myší na trhu, rozhodl jsem se tuto myš vyzkoušet.

Důvod koupě
Tato myš měla u mě původně nahradit mobilní optickou myš HP USB (cenově asi okolo 200Kč), u které výrobce nějak neznámo proč nezvádl vyreklamovat vadný kus v termínu 30. Potřeboval jsem tedy pokud možno levnou, malou a dobře ovladatelnou myš do USB. Do oka mi padla právě myš K3-820X, i když možná nedopatřením. Ačkoli se sice jedná o myš do USB, dobře ovladatelnou, nicméně malá jako myši k notebookům není. A dodavatel jí měl nevím proč právě v této kategorii. Takže než jsem si to stačil uvědomit, už byla v košíku a už byla potvrzena objednávka (cenově vyjde cca na 150Kč).

První dojem
První dojem z myši byl poměrně dobrý: Pěkný design, hezky padne do ruky, dále se velmi dobře posouvalo kolečko na myši. Perfektní první dojem po prvním zkoušení byl pokažen možná jen detaily jako, že klikání je přeci jen trochu hlasitější a že je nutné jednu věc nastavit. Nicméně musím uznat, HP-čková minimyš k notebooku byla při klikání ještě o něco hlasitější. A teď k tomu nutnému nastavení: Tato myš je trochu unikátní v tom, že si máte možnost navolit rozlišení tlačítkem z vrchní strany (pod kolečkem). Přednastavených 1600 dpi mi vůbec nevyhovovalo, kurzor byl na můj vkus přespříliš pomalý (a to samozřejmě i po nastavení v systému na maximum). Ostatní nastavení 400dpi, 800dpi, 1200dpi mi vyhovovalo. Nakonec jsem zůstal na dá se říct standradním 800dpi a jsem spokojen.

Závěr
Na to, že je A4tech zatím méně známý výrobce, mě mila jejich výrobek překvapil. Za velmi dostupnou cenu nabízí velmi kvalitní výrobek. Už jsem dokonce odpustil i to, že to není klasická mini myš, klasická optická myš do USB by se dala pořídit i o třetinu levněji. Nicméně u notebooku zůstane, už protože se hezky ovládá. Jediná věc, kterou bych doporučil, u notebooku je zbytečné rozmotávat kablík, já ho nechal smotaný z výroby a nemůžu si stěžovat. Třeba si jednou tuhle myšku jednou vyberete i Vy.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.