Recenze: Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000 USB

Po delší době je tu opět menší recenze, dnes na laserovou bezdrátovou myš Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000 USB. Když jsem si menší dělal průzkum trhu s počítačovými periferiemi, zjistil jsem, že ceny optických bezdrátových myší a laserových bezdrátových myší začínají na podobných sumách, i když potom jsou znát vyšší cenové rozdíly, když scrolluje člověk v nabídce dolů a dolů. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl ke koupi laserové myši, taky proč nemít za 30Kč příplatek něco kvalitnějšího.

V kategorii levných laserových bezdrátových myší mne zaujala nejvíce myš Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000 USB. Za prvé rozumná cena do 300 Kč, za druhé vše, co požaduji. A za třetí mám stále tak nějak zafixováno, že klávesnice nebo myši od Microsoftu bývají kvalitnější, ale také zároveň dražší. Ale zde v nabídce byla právě jedna z nejlevnějších. Ke koupi samozřejmě také přispěl fakt, že výrobce slibuje 10-ti měsíční životnost na baterii a miniaturní přijímač (dnes už většinou standard, řekl bych).

Technické specifikace:
Max. rozlišení: 1000 dpi
Připojení: USB 2.0
Frekvence: 2.4 GHz.
Standardní doba záruky: Záruka 2 roky
Tlačítka: 3 tlačítka a rolovací kolečko.
Nominální doba životnosti baterií: 10 měsíců
Ukazatel slabé nebo vybité baterie
Tlačítko ON/OFF
Nano přijímač
Design pro pohodlné použití

První dojem

První dojem tato myš splnila na jedničku. Výrobce přibalil kvalitní baterii (obyčejná tužková, tzn. AA) od Duracellu. Snad jen malinko mne překvapilo označení +/- na plandajícím papírku uchyceném poblíž baterie, ale to už je detail. S prvním použítím jsem byl spokojen, jen jsem si musel nastavit nižší rychlost poklepu. Výrobce slibuje, že je myš uzpůsobena pro použití jak v pravé tak i v levé ruce. Musím říct, že se mi s ní pracuje dobře, i když jsem levák. O malilinko snad by mohlo ještě lépe, ale nemůžu čekat zázraky. Napřed jsem si myslel, že myš není až tak uzpůsobená pro leváky, ale po důkladnějším prohlédnutí zjistíte, že je myš dokonale symetrická.

Závěr
Jak dlouho reálně vydrží běžět na jedny baterie, to Vám zatím zdělit nemůžu. Třeba za 10 měsíců napíšu komentář, jestli vydržely nebo nevydržely. Do té doby v ní ale spíše budu používat baterie nabíjecí. Ale vypínat tlačítkem ON/OFF jí stejně asi nebudu, protože na to budu ustačině zapomínat. Co dodat závěrem, hezká myš od kvalitního výrobce za velmi rozumnou cenu.

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.