Počítače a tiskárny do firmy

Minulý měsíc jsme ve firmě řešili kompletní výměnu hardware. Naše staré PC už dosluhovaly a personál si neustále stěžoval na jejich archaické vybavení. Je pravda, že se ve firmě počítače neměnily už téměř pět let – nebylo také proč. Nicméně vedení neustálé naléhání pracovníků vyslyšelo a pověřilo mě důležitým úkolem a to nakoupit nové počítače za co nejmenší ceny.

Protože svůj osobní počítač měním docela často, hned jsem vědět, kde sehnat nejlevnější komponenty. Nakupuji samozřejmě na internetu, kde jsou ceny mnohem nižší, než v běžných obchodech. Bylo třeba zaměřit se na ergonomické klávesnice, protože spousta zaměstnanců trpí syndromem karpálního tunelu, což je velmi nepříjemné. Nakonec se mi podařilo sehnat skvěle nakonfigurované počítače za velmi výhodné ceny.

Posledním problémem byly tlačiarne, které jsem dostal za úkol rovněž vyměnit. Ty staré „vynikaly“ svou rychlostí. Jedna strana se tiskla pomalu půl minuty, takže si jistě dokážete představit, jak dlouho trval proces tisku 20ti a více stran… Nakonec jsem však sehnal skvělé tlačiarne za akční ceny a zbylo mi dost peněz, abych koupil náplne do tlačiarni.

Těch jsem koupil dostatek, protože tonery jsou neustále prázdné a  je třeba plnit pravidelně. Pokud se ve Vaší firmě chystáte na nákup nových pc a tiskáren, určitě se porozhlédněte na internetu. Já na elektronické nakupování nedám dopustit. Vždy nakoupím kvalitní vybavení se slevou a vedení je spokojeno. Zajímalo by mě, jestli ušetřené peníze půjdou na osobní hodnocení :-)

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.