Kam umístit svůj server?

Jistě mnoho z Vás, čtenářů, provozuje nějaké weby. Většinou to v takovém případě nebývá jeden jediný web, ale rovnou celé porfolio. Pokud je Vaším cílem především získání spousty spokojených čtenářů, měli byste místo nad webhostingem přemíšlet přímo nad vlastním serverem. Ten si totiž spravujete sami a nejste omezováni případnými výpadky poskytovatele webhostingu.

S provozováním vlastního serveru souvisí ještě jeden problém. Je potřeba mít server někde umístěn a doma ve sklepě nebo v pokoji to není zrovna nejlepší nápad. Nejenže je provoz takového serveru doba poněkud nákladnější a co se týče internetového připojení odesílání dat nemusí být vůbec rychlé. Mám takové zkušenosti, že můj známý si udělal server doma, ale protože měl pomalý upload stáhnout z něj něco byl opravdu nadlidský výkon.

Právě z toho důvodu je velmi praktické využití služeb nějaké společnosti, která Vám nabízí server housing. To znamená, že server budete mít umístěn někde u nich, přičemž máte zaručenou perfektní tuzemskou i zahraniční konektivitu. Díky tomu, že server má na takovém místě mnoho lidí, náklady na provoz se tím pádem podstatně snižují. V současné době má Superhosting.cz v Praze více jak 3000 serverů. Tak se dá dostat až na cenu 1150Kč/měsíc bez DPH.

Server Housing

V nabídkách Server Housingu je také pronájem serverů. To znamená, že vlastně ani nepotřebujete vlastnit ono „železo“, na kterém máte data uložena a které zpracová všechny požadavky. Případně lze využít i Dedikovane a Managed servery.

Závěrem bych rád doplnil několik referencí, které SuperHosting.cz má. Najdete mezi nimi takové weby, jako například Nova.cz, Sbazar.cz, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a mnoho dalších.

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.