Jaké jsou výhody virtuálního serveru oproti webhostingu?

Já osobně jsem začal přibližně před rokem investovat do mnohých webových projektů a pro každý z nich jsem si platil webhosting. Samozřejmě že jsem si vždy vybíral ten nejlevnější, vyhovující. Nejedná se přitom o žádnou one man show, ale o velkou společnost, kde jsou má data zajištěna. I přes všechnu mou snahu o ušetření mě roční hosting vyjde přibližně na 4500Kč. Právě proto začínám uvažovat alespoň o malém VPS (stačí mi tak 2GB prostoru a rozumná rychlost).

Virtuální server - Vas-hosting.cz

Virtuální server - Vas-hosting.cz

Poměrně mě proto zaujala nabídka Vas-Hosting.cz (firmy, jejíž doménou je provoz serverů), kde nabízejí VPS mini s diskovým prostorem10GB a poměrně solidním výkonem dostačující, pro plynulý provoz všech mých drobnějších projektů. Nejlepší na celé nabídce je asi cena. Tato verze stojí pouhých 199 korun. To je téměř o polovinu méně než kolik platím doposud.

Také všechny další parametry jsou z mého pohledu naprosto dostačující. Především je to administrační panel, pro snadnou správu VPS. To byl také jediný důvod, proč jsem si doposud VPS nezřídil, protože síťařina není můj silný obor a nechtěl jsem si díky své neschopnosti na pár hodin až dní shodit své weby. Tato administrace ale podle prvotního „ohledání“ vypadá poměrně schopně a obsluha by neměla být tak složitá. Asi se tedy nejspíše rozhodnu pro důkladné vyzkoušení nasazením nějakých svých slabších webů na dobu jednoho měsíce. Následně případně sepíšu vlastní zkušenosti do jiného článku.

 

 

O Filip Matějka

Jsem provozovatelem webu ajtaci.net. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře, obor počítačové systémy. V současné době jsem studentem na Univerzitě v Pardubicích. Musím také nějakým rozumným způsobem uživit provoz tohoto webu, takže se Vám předem omlouvám za občasné PR články. Doufám, že mě chápete.