C-TECH FLAMINGO, skříň s herním designem za hubičku

Dnes bych Vám chtěl představit jednu počítačovou skříň, se kterou jsem měl nedávno tu čest. Výrobce C-Tech jí pojmenoval Flamingo. Vypadá velmi slušně, že si budete podle obrázku myslet, že jde o skutečnou herní skříň minimálně za 1000,- Jinak je to klasická Midi Tower (nebo pokud chcete tak Middle Tower), takže osadíte jakoukoli ATX nebo m-ATX desku.

skříň Flamingo

C-Tech Flamingo

První dojem
Po rozbalení myslím že budete mile překvapeni. Vypadá skoro ještě líp, než na obrázku. Po zapojení a puštění budete překvapeni ještě více, v dobrém slova smyslu. Vysoce-svítivá modrá dioda prosvítá skrz točící se téměř bezhlučný větrák (ano, tato skříň opravdu obsahuje již od výroby i slušný větrák) a vytváří to hezký dojem. Stejně modrá barva svítí u zapínání tlačítka POWER LED. Jen nechápu, proč když sladil výrobce obě tyto LED do modré barvy, tak proč HDD LED značící to, že pracuje pevný disk, je klasická dioda v barvě červené. Ale to je detail. Skříň je velmi lehká, dají se snadno připojit další větráky.

Drobné nedostatky
Ale nebyla by to žádná správná recenze. kdyby se taky nenašly nějaké ty nedostaky. Kupříkladu mě zamrzelo zpracování zavírání mechaniky. Možná šlo o vadu pouze kusu, ale při zavírání mechaniky se vždy zachytila mechanika o pružiny, které měly tahat plast. Naštěstí stačilo použít trochu hrubé síly, na pružinky zatlačit, a všechno bylo brzy ok. Ale takovému výrobci by se to podle mě stávat nemělo. Zapínání, USB a další porty nahoře jsou sice dobrá věc, ovšem při zapojování desky se mohou poměrně hezky motat jejich vývody. Ale jde o zvyk.

Závěr
Rozhodně bych tuto skříň každému doporučil. A nejen proto, že stála skoro o polovinu míň, než by většina lidí do ní bývala řekla. Pár drobných nedostatků jí nejen díky tomu rádi odpustíte. Sbohem už nové předražené herní skříně, sbohem už staré zežloutlé, C-Tech Flamingo je tu!

O Petr Fořt

Student ČVUT FJFI KSE ASI (Softwarové inženýrství v ekonomii). Zajímám se o počítače (programování, diagnostika chyb hw), hudbu. Mám rád grilování, táboráky, hraní na kytaru a srandu v dobré společnosti.